Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktySuperheater i reheater

Części zamienne kotła przegrzewacza stalowej płyty dociskowej do kotłów pyłowych w elektrociepłowni

Części zamienne kotła przegrzewacza stalowej płyty dociskowej do kotłów pyłowych w elektrociepłowni

  • Steel Platen Superheater Boiler Spare Parts For Pulverized Boilers In Thermal Power Station
  • Steel Platen Superheater Boiler Spare Parts For Pulverized Boilers In Thermal Power Station
  • Steel Platen Superheater Boiler Spare Parts For Pulverized Boilers In Thermal Power Station
  • Steel Platen Superheater Boiler Spare Parts For Pulverized Boilers In Thermal Power Station
 • Steel Platen Superheater Boiler Spare Parts For Pulverized Boilers In Thermal Power Station

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Przegrzewacz i podgrzewacz

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  materiał: Stal węglowa Orzecznictwo: ISO, SGS. ASME
  Paliwo: Sproszkowany węgiel aplikacji: konserwacja kotła, rura kotła, element grzewczy
  typu: Naturalny obieg, rura kotłowa, elementy grzewcze Struktura: Rurka wodna

  Przegrzewacz i podgrzewacz ze stali węglowej z malowaniem do pyłowych kotłów węglowych

  Opis

  Zasadniczo para ogrzewana w przegrzewaczu wysokociśnieniowym nazywana jest przegrzaną parą, para ogrzewana przez podgrzewacz nazywana jest parą podgrzaną. Parametr podgrzanej pary wiąże się z ekonomią obiegu termicznego. Zasadniczo ciśnienie podgrzanej pary wynosi około jednej piątej ciśnienia przegrzanej pary, a temperatura tego pierwszego jest prawie taka sama jak drugiego. Na przykład w naszym kraju dla kotła o mocy 125 MW, 400 ton / h, parametr przegrzanej pary wynosi 133,7 MPa i 555 stopni; ciśnienie wlotowe i wylotowe podgrzanej pary wynosi 2,5 / 2,35 MPa, ich temperatura również wynosi 555 stopni. W przypadku kotłów o mocy 200 MW, 670 t / h, parametr przegrzanej pary wodnej wynosi 13,7 MPa, 540 stopni; ciśnienia wlotowe i wylotowe wynoszą 2,7 / 2,5 MPa, a temperatura wynosi również 540 stopni. W przypadku kotłów cyrkulacyjnych z kontrolą ciśnienia podkrytycznego o mocy 300 MW, 600 MW, parametr pary przegrzanej wynosi 18,27 MPa, 540 stopni; ciśnienie na wlocie i wylocie wynosi 3,83 / 3,63 MPa, temperatura wynosi również 540 stopni. Zastosowanie systemu podgrzewania pary może zwiększyć ekonomię cieplną elektrowni o 4-5%. W naszym kraju wszystkie jednostki o mocy powyżej 125 MW stosują jednorazowy środkowy system dogrzewania, a za granicą dwa jednostki środkowego podgrzewania stosuje się do niektórych jednostek o wyższych parametrach.

  Funkcje i cechy przegrzewaczy i podgrzewaczy

  funkcje przegrzewaczy i podgrzewaczy:

  Przegrzewacze i podgrzewacze są ważnymi elementami powierzchni grzewczych, stosowanymi do podwyższania temperatury pary, mającej na celu poprawę entalpii pary i dalsze zwiększenie wydajności cyrkulacji cieplnej w elektrowni.

  Przegrzewacze działają w celu podgrzania podgrzanej pary do przegrzanej pary o określonej temperaturze. Gdy zmieniają się obciążenia kotła lub inne warunki pracy, należy upewnić się, że temperatura przegrzanej pary jest normalna i mieści się w dopuszczalnym zakresie zmian temperatury.

  Z obiegu termicznego w elektrowni wyższe są pierwotne parametry ciśnienia i temperatury, lepsza jest wydajność cieplna obiegu lub wilgotność pary tylnej turbiny parowej jest zbyt wysoka, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Podczas gdy temperatura pary przegrzewacza jest ograniczona materiałami metalowymi, obecnie, ze względu na ograniczenie materiałów metalowych, temperatura przegrzania większości kotłów elektrowni nadal mieści się w zakresie 540-555 stopni i aby uniknąć wilgotności pary wodnej łopatki turbiny parowej tył zbyt duży, dlatego zastosowano środkowy układ podgrzewania.

  Funkcje nagrzewnic obejmują podgrzewanie spalin z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do temperatury podgrzanej, która jest bliska lub równa temperaturze przegrzania, a następnie wysyłanie ich do cylindra średniego ciśnienia i niskiego ciśnienia w celu rozszerzenia i pracy w celu zwiększenia suchości pustej przestrzeni turbiny parowej tylny. Zazwyczaj ciśnienie podgrzanej pary jest jedną piątą ciśnienia przegrzanej pary. Zastosowanie systemu dogrzewania może zwiększyć wydajność cieplną elektrowni o 4-5%.

  Do tej pory w naszym kraju urządzenia o mocy powyżej 125 mw stosują jednorazowy system podgrzewania środkowego. Podwójne podgrzewanie może ponownie zwiększyć wydajność cieplną obiegu o 2%, ale system jest bardzo skomplikowany, nie stosuje się go do jednostek krajowych, ale jest powszechny w dużych kotłach za granicą.

  Zasada

  • Zasada przegrzewacza jest podobna do rur wytwarzających parę w kotle.

  • Gorące gazy w wysokiej temperaturze przesuwają się po rurkach przegrzewacza i podnoszą temperaturę pary, której wielkość zależy od temperatury gazu wylotowego opuszczającego przegrzewacz i prędkości gazu.

  Podanie

  używać do ogrzewania pary nasyconej, temperatura pary może wynosić do 900 stopni C.

  Zwiększenie wydajności przegrzewacza w celu zwiększenia wytwarzania energii

  Prześlij nam wymagane dane techniczne, takie jak pojemność pary, ciśnienie, wymagana temperatura itp. Zaprojektujemy odpowiednio.

  Różnice

  Rodzaj Zalety Niedogodności Metoda wspierająca
  Zawieszka 1. Potwierdź wsparcie strukturalne 1. Blokowanie przepływu przez skroploną parę 2. Potrzebuje powolnego ponownego uruchomienia w celu oczyszczenia wody gromadzącej się na dnie. obsługiwane z góry
  Typ odwrócony 1. Odpowiednie odprowadzenie skroplonej pary 1. Brak sztywności strukturalnej, szczególnie w przypadku przepływu gazu o dużej prędkości Obsługiwane od dołu
  Typ poziomy

  1. Właściwy drenaż

  2. Dobra sztywność strukturalna.

  1. Nie patrzą bezpośrednio na płomień, więc są głównie typu konwekcyjnego Zwykle podparty w pionowych kanałach gazowych równoległych do głównego pieca.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty