Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktyCFB Boiler

Ekologiczne, wysokociśnieniowe kotły CFB do elektrowni

Ekologiczne, wysokociśnieniowe kotły CFB do elektrowni

  • Eco - Friendly Horizontal Circulating Fluidized Bed Combustion Boiler Easy Operation
  • Eco - Friendly Horizontal Circulating Fluidized Bed Combustion Boiler Easy Operation
  • Eco - Friendly Horizontal Circulating Fluidized Bed Combustion Boiler Easy Operation
  • Eco - Friendly Horizontal Circulating Fluidized Bed Combustion Boiler Easy Operation
 • Eco - Friendly Horizontal Circulating Fluidized Bed Combustion Boiler Easy Operation

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HDB
  Orzecznictwo: ISO9001 , SGS , TUV , ASME , EN
  Numer modelu: Kocioł CFB

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Cena: Negotiable
  Szczegóły pakowania: Opakowanie nadające się do żeglugi
  Czas dostawy: 30 ~ 50 dni
  Zasady płatności: L/c, T/T, Western Union
  Możliwość Supply: 500 ton miesięcznie
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  styl: Poziome dane wyjściowe: Gorąca woda / para
  Ciśnienie: Wysoki Użycie: Przemysł / Elektrownia
  materiał: Grubsza stal nierdzewna aplikacji: kocioł wymiennika ciepła, Elektrownia

  Ekologiczne, wysokociśnieniowe kotły CFB do elektrowni

  1. Co to jest kocioł CFB?

  • Kocioł z obiegowym złożem fluidalnym stosuje technologię spalania węgla o najwyższym stopniu uprzemysłowienia.
  • Kocioł z obiegowym złożem fluidalnym stosuje spalanie fluidalne.
  • Jego główna struktura składa się z komory spalania (strefa fazy gęstej i strefy fazy rozcieńczonej) oraz pieca do recyklingu (w tym wysokotemperaturowy separator gaz-ciało stałe i system recyklingu). W porównaniu z technologią spalania w złożu fluidalnym z pęcherzykami, największą różnicą jest to, że prędkość wiatru jest wysoka, co wzmacnia heterogeniczny proces reakcji spalania i odsiarczania.
  • Wydajność kotła można rozszerzyć do dużej pojemności akceptowanej przez energetykę (600 MW lub więcej).
  • Kocioł z obiegowym złożem fluidalnym rozwiązał podstawowe problemy związane z termologią, mechaniką, materiałami, rozszerzaniem, zużyciem i przegrzaniem itp. I stał się problemem technicznym.
  • Zaawansowane technologie wykorzystania energii niepalnych paliw stałych, takich jak skała płonna, łupek naftowy, odpady komunalne, szlam i inne odpady.

  2. Co to jest fluidyzacja kotła CFB?

  • Gdy cząstki stałe w płynie przepływają, gdy prędkość płynu stopniowo wzrasta, cząstki stałe zaczęły ćwiczyć, a tarcie między cząstkami stałymi staje się coraz większe, gdy prędkość osiąga określoną wartość, tarcie między cząstkami stałymi a ich grawitacja jest równa, każda cząstka może swobodnie poruszać się, wszystkie cząstki stałe wykazują podobny stan przepływu zjawiska, zjawisko to nazywa się fluidyzacją.
  • W przypadku cząstek stałych ze fluidyzowaną cieczą i ciałem stałym cząstki są równomiernie rozmieszczone w złożu, co nazywa się „luźną fluidyzacją”.
  • W przypadku fluidalnych cząstek stałych gaz-ciało stałe, gaz nie przepływa równomiernie przez złoże, cząstki stałe są podzielone na grupy dla ruchu turbulentnego, próżnia w złożu zmienia się wraz z położeniem i czasem, ta fluidyzacja jest nazywana fluidyzacją „grupowania”.
  • Kocioł z obiegowym złożem fluidalnym należy do fluidyzacji „typu klastra”.
  • Cząstki stałe (materiał złoża), płyn (powietrze fluidalne) i sprzęt do zakończenia procesu fluidyzacji nazywane są złożami fluidalnymi.

  3. Jaka jest struktura kotła CFB?

  • Kocioł przyjmuje tryb pojedynczego bębna i naturalny obieg. Ogólnie rzecz biorąc, jest on podzielony na dwa trzony, przód i ogon. Przedni wał jest główną konstrukcją zawieszenia i jest otoczony membranową ścianą wodną. Od dołu do góry, sekwencją jest komora powietrza pierwotnego, strefa fazy gęstej i strefa fazy rozcieńczonej, a od góry do dołu, przewód spalinowy to przegrzewacz wysokotemperaturowy, przegrzewacz niskotemperaturowy, ekonomizer i podgrzewacz powietrza. Wał ogonowy przyjmuje konstrukcję nośną. Dwa wałki są połączone pionowym separatorem cyklonowym, a dolna część separatora jest połączona z urządzeniem powrotnym i chłodnicą popiołu. W komorze spalania i separatorze znajduje się wykładzina przeciwzużyciowa, ścianka pieca układania rur dla przedniego wału, zewnętrzna metalowa płyta ochronna, lekka ściana pieca dla wału ogonowego, a cała masa kotła spoczywa na ośmiu stalowych filarach.
  • Kocioł wykorzystuje zapłon niskopodłogowy (olej lub gaz), spalanie stopniowe, stosunek powietrza pierwotnego wynosi 50-60%, cyrkulacja popiołu lotnego jest niska, separacja średniej temperatury popiołu i wyładowanie żużla jest sucha, odpowiednio przez żużel chłodzony wodą rozładowywanie, wyładowywanie popiołu i odpylacza. Piec jest kluczem do zapewnienia pełnego spalania paliwa. Złoże turbulentne stosuje się w celu uzyskania szybkości fluidyzacji 3,5-4,5 m / s i zaprojektowano odpowiedni przekrój pieca. Cienka podszewka (wysoka cegła z tlenku glinu) jest układana na rurze ściany membranowej pieca. Nawet gdy kocioł spala różne paliwa, sprawność spalania można utrzymać powyżej 98-99%.
  • Temperatura wlotowego gazu spalinowego wysokotemperaturowego separatora wynosi około 800 ° C. Wewnętrzna średnica cyklonu jest mniejsza, a struktura jest uproszczona. W cyklonie potrzebna jest tylko cienka okładzina przeciwzużyciowa (cegła azotku krzemu). Jego żywotność jest dłuższa. Szybkość cyrkulacji wynosi około 10-20.
  • System cyrkulacji popiołu składa się głównie z rury powrotnej, urządzenia powrotnego, rury przelewowej i chłodnicy popiołu.
  • Proces regulacji systemu kontroli temperatury łóżka jest automatyczny. W całym zakresie obciążenia utrzymywana jest stała wartość temperatury złoża fazy gęstej pomiędzy 850 a 950 ° C, która jest optymalną temperaturą odsiarczania. Gdy automatyczna regulacja nie zostanie uruchomiona, stała temperatura złoża może być utrzymywana ręcznie.
  • Ochrona środowiska i oszczędzanie energii są najważniejszymi czynnikami w długoterminowym rozwoju różnych krajów. Kotły cyrkulacyjne ze złożem fluidalnym są opracowywane na podstawie tego punktu. Ich wysoka niezawodność, wysoka stabilność, wysoki stopień wykorzystania, najlepsze cechy ochrony środowiska i szerokie możliwości dostosowania paliwa, szczególnie w przypadku gorszych paliw, przyciągają coraz większą uwagę i są w pełni dostosowane do krajowych warunków i zalet rozwoju Chin.

  4. Jakie są zalety kotła CFB?

  Największa elastyczność paliwa
  • Najlepsze ogólne rozwiązanie dla paliw o wysokiej wilgotności.
  • Możliwość spalania paliw zawierających średnie ilości alkaliów.
  • Biegły w spalaniu paliw od ekstremalnych warunków skrajnych do ekstremalnie wysokiej zawartości wilgoci.

  Wyższa wydajność
  • Najniższy nadmiar tlenu wymagany do pełnego spalania.
  • Najniższy niespalony węgiel.

  Najwyższe dopuszczalne wyjścia
  • Najwyższe ciśnienie.
  • Najwyższa temperatura.
  • Przepływ pary (do 1 000 000 PPH).

  5. Niektóre parametry

  Pozycja Jednostka Specyfikacja
  Model HD-35 / 3.82-M HD-35 / 5.3-M
  Znamionowe odparowanie t / h 35
  Znamionowe ciśnienie pary MPa 3,82 5.3
  Znamionowa temperatura pary 450 450
  Temperatura wody zasilającej 150 150
  Typ paliwa Antracyt, chudy węgiel, węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks naftowy, bryza itp.
  Wysokość pieca M 22
  Sekcja pieca m 2 9.6
  Liczba podajników węgla Jednostka 2
  Tryb super termostatu nagrzewnicy Spryskać schładzacz

  Niespalony węgiel

  (węgiel kamienny)

  % <6
  Temperatura powietrza przed nagrzewnicą 140
  Temperatura spalin 145

  6. Dlaczego warto wybrać kocioł CFB?

  • 1100 pracowników, 400 000 ㎡ ze środkami trwałymi o wartości 110 000 000 USD, 34-letnim doświadczeniem, ISO9001, SO3834, certyfikowanym EN12952, 150 km drogi ekspresowej do Szanghaju , 60 km drogi krajowej do Suzhou lub Wuxi, w ten sposób utrzymujemy najwyższą jakość i konkurencyjne oferty dla cenionych na całym świecie klienci.
  • Nasze główne produkty obejmują kocioł użytkowy, kotły HRSG, opalane węglem, opalane olejem (gaz), opalane wodno-gnojowicą i opalane odpadami parowymi / gorącą wodą, kotły na organiczne nośniki ciepła itp. Oraz części zamienne do kotłów (Ekonomizer, Rura żebrowana, Nagłówek, Bęben parowy, Przegrzewacz, Panel ścienny, Podgrzewacz powietrza, Separator cyklonowy itp., Które są szeroko stosowane w produkcji energii, dostawie ciepła, inżynierii chemicznej, tekstyliach, żywności, papierze, budownictwie drogowym, tworzywach sztucznych , przemysły obróbki gumy i drewna.

  7. Jak się z nami skontaktować?

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: becky

  Tel: +8615851633072

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty