Dom ProduktyBoiler Manifold Headers

Części kotła Kolektora pary, Rozdzielacz pary, Kolektor kotła CFB

Części kotła Kolektora pary, Rozdzielacz pary, Kolektor kotła CFB

  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
 • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ISO9001 , SGS , TUV , ASME , EN
  Numer modelu: Nagłówek kolektora kotła

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Cena: 8000-50000USD
  Szczegóły pakowania: Morze godne opakowania na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Możliwość Supply: 1200 ton rocznie
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  materiał: 15CrMoG / 12Cr1MoVG Nazwa: Orurowanie nagrzewnicy kotła parowego
  Użycie: Przemysł / elektrownia, elektrownia Struktura: Rura ogniowa, pozioma
  Rodzaj obiegu: Naturalne krążenie Eksportuj port: Shanghai

  Części kotła Kolektora pary, Kolektor rozdzielacza pary, Kolektor kotła CFB

  Ogólny opis

  Kotły wykonane są z kotłów, które utrzymują wodę do produkcji pary i kotłów, które wytwarzają ciepło przez spalanie. Aby przenieść energię cieplną ze spalania do wody w kotłach, musi być wystarczająca powierzchnia wymiany ciepła. Aby rozszerzyć obszar wymiany ciepła, kotły są przekształcane w kocioł rurowy w celu zwiększenia powierzchni wymiany ciepła.

  Woda w tych wiązkach musi stale krążyć i absorbować energię cieplną i oddzielać parę wodną do górnej części pudełka (rurki), a woda przepływa do dolnej części pudełka (rurki) i rozprowadzać do każdego pakietu, aby dalej wchłaniać ciepło w piecu. Nazywamy górne i dolne skrzynki montażowe (rury) głowic kotłów.

  Detale

  Nagłówek nie jest niezależnym komponentem, ale częścią ściany wodnej, ekonomizera, dodatkowej nagrzewnicy i innych elementów, to znaczy kolektora ściany wodnej, kolektora ekonomizera, kolektora dodatkowego. Zadaniem głowicy jest zbieranie lub rozprowadzanie pary roboczej i wodnej cieczy roboczej, zmniejszenie rurociągu transportu i połączenia substancji roboczej oraz zmniejszenie liczby otworów w bębnie, co sprzyja poprawie bezpieczeństwa bębna. Dolny nagłówek ściany wodnej w pobliżu rusztu po obu stronach ściany pieca zapobiega koksowaniu po obu stronach rusztu, dlatego nazywa się to skrzynką odporną na koks.

  Kolektor jest w rzeczywistości rurą o dużej średnicy połączoną z wieloma rurami powierzchni grzewczej. Wykonany jest z bezszwowej rury stalowej i spawanych płaskich głowic (zaślepek) na obu końcach. W pudełku znajduje się wiele otworów do spawania lub rozszerzania rury. Oba końce rurki ekonomizera i rurki przegrzewacza są połączone z kolektorem, a dolny koniec ściany wodnej jest połączony z kolektorem. Górny koniec można podłączyć do głowicy, a kilka rur można wyciągnąć z głowicy do bębna lub górny koniec rury ze ścianą wodną można podłączyć bezpośrednio do bębna.

  Krótki opis nagłówka

  Aby poprawić wydajność kotła, kotły są stopniowo przekształcane w kotły rurowe w celu zwiększenia powierzchni wymiany ciepła. Woda w doniczce przepływa z cylindra do dolnego pudełka przez rurkę skierowaną w dół i jest rozprowadzana do każdej wiązki rur przez korpus skrzynki. Woda w tych wiązkach rur stale pochłania energię cieplną i gromadzi się w korpusie górnej skrzynki, a następnie przepływa z powrotem do cylindra. Nazywamy górne i dolne nagłówki skrzynek. Nagłówek jest ważną częścią kotła, która jest podzielona na górny i dolny nagłówek.

  Główną funkcją jest zbieranie płynów roboczych lub redystrybucja płynów roboczych do innych rurociągów za pomocą kolektorów. Oznacza to zbieranie, mieszanie i dystrybucję płynów roboczych, aby zapewnić równomierne rozprowadzanie i podgrzewanie płynów roboczych. Dolny nagłówek, zwany także skrzynią odporną na koks, znajduje się po obu stronach rusztu i styka się bezpośrednio z palącym się pokładem węgla. Jego zadaniem jest chłodzenie żużla koksującego bez wiązania ze ścianą boczną.

  Rodzaje

  Zgodnie z jego położeniem znajdują się górny i dolny nagłówek lub dolotowy i wylotowy. W zależności od rodzajów zebranych pakietów można je podzielić na zbiorniki na ścianę wodną, ​​nagłówki super-podgrzewacza, nagłówki ekonomizera i tak dalej.

  Funkcje

  Nagłówek to łączniki rur do mieszania substancji roboczych z kotłów i zapewniające równomierne ogrzewanie substancji roboczych. Zwykle ściana pieca kotłów przemysłowych składa się z rzędów rur (ściany chłodzone wodą), ale wielkość kotłów jest ogromna, a struktura złożona. Nie może zagwarantować, że substancje robocze we wszystkich rurkach absorbują to samo ciepło. Istnieje wiele różnic w absorpcji ciepła w różnych częściach. Zainstalowanie kolektorów może pozwolić, aby substancja robocza w każdej rurze zbiegła się tutaj i rozdzieliła na następny poziom każdej rury, aby zmniejszyć odchylenie termiczne, tak aby zoptymalizować absorpcję ciepła, przepływ płynu roboczego oraz chłodzenie i sprawność cieplną kotła i ulepszony; ponadto wielkość, liczba i układ rur w górnej, środkowej i dolnej części kotła są różne. Nagłówek odpowiada za połączenie każdej sekcji w celu zapewnienia płynnego przepływu substancji roboczych.

  Proces produkcji nagłówków

  Struktura i materiał

  We wszystkich typach lub klasach kotłów struktura kolektora jest zasadniczo podobna, głównie składająca się z lufy, zaślepki, dużych i małych połączeń rur, trójników, kolanek, akcesoriów (części wstępnie spawanych lub uszu do podnoszenia) i innych części. Typowa struktura nagłówka jest pokazana na rysunku 1.

  Zakres średnic cylindra kolektora w kotłach elektrowni wynosi na ogół od 89 mm do 914 mm, zakres grubości ścianek wynosi od 7 mm do 150 mm, a maksymalna. Długość wynosi 23000 mm. Nagłówek jest wykonany ze stali węglowej (takiej jak 20G, SA-106B, SA-106C), stali żaroodpornej niskostopowej (takiej jak 15CrMoG, 12Cr1MoVG, WB36, SA-335P12, SA335-P22), żaroodporny średniostopowy stal (taka jak SA-335P91) i kotły o ultra-superkrytyce używają SA-334P122, SA-335P92 itp. Do powszechnie stosowanych urządzeń w produkcji głowic należą rowki, wiertarki, wytaczarki, automatyczne zgrzewarki łukowe do szwów pierścieniowych , Spawarka z osłoną gazową CO2, giętarka do rur, prasa hydrauliczna, piec do obróbki cieplnej i tłokowa pompa hydrauliczna itp.

  Wprowadzenie procesu produkcyjnego

  • Wygaszanie lufy

  Bezszwowe rury stalowe o dużej średnicy są stosowane w cylindrach nadproża. Cięcie cylindra odbywa się zwykle za pomocą magnetycznej maszyny do cięcia gazowego na kole. Ta metoda polega na zainstalowaniu pistoletu do cięcia gazowego na wózku z magnetycznym kołem. Pistolet do cięcia gazowego jest adsorbowany przez koło magnetyczne na ściance rury, aby napędzać ruch kołowy pistoletu do cięcia gazowego. Podczas cięcia rur o grubych ściankach konieczne jest wstępne nawiercenie otworu o średnicy 7 mm przed cięciem, jak pokazano na rysunku 4. Ta metoda cięcia charakteryzuje się prostą obsługą, dużą prędkością i zgrabną krawędzią tnącą. Przed cięciem należy zastosować dodatkowe środki podgrzewania, odpowiednio do grubości ścianki i materiału cylindra. Ale w przypadku cylindra z materiału klasy P91, ze względu na jego niską wydajność cięcia termicznego, do cięcia materiału można użyć dużej piły taśmowej, jak pokazano na rysunku 3.

  • Nacisk łokci

  Większość łokci w główce lub rurociągu to grubościenne kolanka o dużej średnicy. Promień gięcia jest równy dwukrotności średnicy rurociągu. Proces tłoczenia został przyjęty. Kąty zginania kolanek o dużej średnicy i grubościennych wynoszą 90 stopni, 75 stopni, 40 stopni lub 45 stopni, 30 stopni, spośród których najczęściej stosuje się kolanka 90 stopni.

  Podczas prasowania kolanek istnieją zasadniczo dwa rodzaje metod prasowania: jednym z nich jest to, że wszystkie półfabrykaty są wykonane z bezszwowych rur stalowych o dużej średnicy, a kolanka są wykonane wieloma metodami ściskania i wytłaczania. Służy głównie do obróbki grubościennych kolanek o krótkim promieniu. W celu zapewnienia wymagań dotyczących eliptyczności i przerzedzenia łokci, przed każdym prasowaniem należy kontrolować wielkość spłaszczenia przed deformacją. Na koniec matryca wykańczająca służy do zakończenia formowania, jak pokazano na ryc. 5a. Drugim jest to, że półwyrób jest wykonany z blachy stalowej, którą najpierw prasuje się w dwie zakrzywione półokrągłe płytki, a następnie zgrzewa się na styk. Szew spawu półfabrykatu wykonany jest z konstrukcji o pełnej penetracji, z pierścieniami wyściełającymi z tyłu przed spawaniem, a podkład jest usuwany po spawaniu. Po obu stronach łokci nie ma prostych odcinków. Ten rodzaj prasowania jest odpowiedni do kolan ściennych o cienkiej grubości.

  • Produkcja trójników dużego kalibru

  Trójniki są ogólnie podzielone na trójniki do kucia i wytłaczania (zwane dalej trójnikami do kucia i prasowania), trójniki spawalnicze oraz trójniki tłoczące i spawalnicze.

  Trójnik do kucia jest najczęściej stosowanym typem, który ma cechy małego oporu przepływu. Zespół trójnika kutego jest wykonany z bezszwowej rury o dużej średnicy, która jest formowana przez wiele procesów prasowania na gorąco, takich jak otwieranie, odkształcanie wstępne, odgięcie, wykończenie i zmniejszenie średnicy. Konstrukcja trójnika powinna być zaprojektowana jako trójnik o równej średnicy, inaczej średnica rury odgałęzionej jest mniejsza niż średnica rury głównej. W związku z ograniczeniem matrycy długość rury głównej nie przekracza 1200 mm, a wysokość rury odgałęzionej nie przekracza 200 mm.

  Trójnik spawany jest stosowany tylko w układzie ekonomizera, który wymaga bardzo małego oporu przepływu.

  Koniec rury odgałęzionej spawanego trójnika jest obrobiony w rowek siodłowy, zewnętrzna powierzchnia spoiny jest wypolerowana do gładkiego przejścia, wewnętrzna krawędź otworu głównej rury jest wypolerowana do okrągłego rogu, którego promień jest równy lub większy niż 8 mm, a spoina wynosi 100 % RT + 100% UT + 100% MT przed i po obróbce cieplnej.

  Trójniki do wykrawania i spawania są stosowane tylko w systemie nagrzewnic o cieńszej grubości ścianki (która stopniowo zmniejsza się w aplikacji). Trójniki do wykrawania i spawania wykonane są z grubościennych blach stalowych. Najpierw wycinane są górne i dolne półkola płytki trójników, a następnie wykonuje się otwory na górnej i dolnej połowie kafelków, wytłaczane są kołnierze i wykończenia w celu wytworzenia rozgałęzionych rur trójników. Wreszcie, górna i dolna połowa tytułów są cieniowane, a dwa podłużne szwy można połączyć za pomocą spawania łukiem krytym z wąską szczeliną.

  Niezależnie od zastosowanego trójnika, rzeczywista grubość ścianki dowolnej części trójnika musi być większa niż teoretyczna minimalna grubość ścianki. Bezszwowa rura stalowa lub płyta stalowa stosowana jako półfabrykat muszą zostać poddane 100% kontroli ultradźwiękowej.

  • Odwiert lufy

  Otwór na rurę jest obrabiany za pomocą wiertarki wahliwej lub wieloosiowej wiertarki CNC. Charakteryzuje się wysoką wydajnością produkcji, precyzyjnym rozmiarem otworu na rurę, a zaprojektowane narzędzie wiertnicze może przetwarzać rowek otworu na rurę jednocześnie.

  • Montaż i spawanie połączeń rurowych

  Istnieją dwa rodzaje połączeń rur na cylindrze nadproża. Jedną z nich jest rura o dużej średnicy o średnicy ponad 101,6 mm, taka jak złącze ręcznego otworu rury i gniazdo zaworu w pobliżu pokrywy końcowej i szew pierścieniowy. Drugim jest złącze rurowe o małej średnicy o średnicy mniejszej niż 101,6 mm, które służy do montażu spawania głowicy z panelami rurowymi, takimi jak ekonomizer, przegrzewacz i podgrzewacz. Istnieje duża liczba połączeń rurowych o małej średnicy z wąskimi rzędami przyspawanymi na całej długości lufy głowicy. Niektóre są krótkimi złączami rurowymi o długości mniejszej niż 300 mm, a niektóre są długimi złączami rurowymi wygiętymi do określonego kształtu i długości pf 300-1700 mm.

  Złącze dużego złącza rurowego ma kształt siodła. Spawanie łukowe argonem (w tym ręczne i automatyczne) jest zwykle stosowane do ustawiania dna, spawania łukowego elektrodą lub spawania w osłonie gazu CO2 w celu wypełnienia pokrywy. Spośród nich spawanie w osłonie gazu CO2 drutem proszkowym jest nowo opracowaną technologią spawania w ostatnich latach, która ma wysoką wydajność spawania i piękne tworzenie spoin. Jego wydajność spawania może być ponad dwukrotnie wyższa niż w przypadku ręcznego spawania łukowego.

  Liczba małych połączeń rurowych jest największa w kolektorze, a konstrukcja jest najbardziej złożona. Ze względu na połączenie z powierzchnią grzewczą paneli rurowych oraz w celu zaabsorbowania rozszerzalności generowanej przez ogrzewanie paneli rurowych, małe złącza rurowe są na ogół wyginane do określonego kształtu. Dlatego ustawienie małych połączeń rurowych będzie bardzo krytyczne podczas instalacji i spawania. Po pierwsze, każdy rząd łączników rurowych znajdujących się na końcu głowicy jest montowany i pozycjonowany, następnie rurowy koniec jest rozciągany i montowana jest porowata płyta pozycjonująca. Dziesięć pozostałych połączeń rurowych jest montowanych i spawanych zgodnie z otworami w porowatej płycie pozycjonującej, zapewniając w ten sposób wielkość podziałki wszystkich połączeń rurowych.

  • Obróbka cieplna hedera

  Wielkoskalowy piec do obróbki cieplnej służy do zasilania głowicy do zintegrowanej obróbki cieplnej, co zapewnia bardzo dobre spełnienie wymagań dotyczących obróbki cieplnej głowicy.

  Test ciśnienia hydraulicznego hedera

  Temperatura powietrza otoczenia podczas próby hydraulicznej próby ciśnieniowej jest nie mniejsza niż 5 stopni, a temperatura wody jest wyższa niż punkt rosy i temperatura kruchości badanego materiału obrabianego przedmiotu, ale nie wyższa niż 70 stopni. Zalecana temperatura stali węglowej wynosi 21-40 stopni, a stali stopowej 30-50 stopni. Po próbie ciśnienia hydraulicznego woda w detalu jest spuszczana, następnie zewnętrzna powierzchnia detalu jest suszona sprężonym powietrzem, a następnie wewnętrzna część detalu jest dmuchana przez sprężone powietrze, aby zapewnić, że woda nie gromadzi się w Nagłówek.

  Wewnętrzna czystość hedera

  Jeśli w głowicy znajdują się słomkowe kapelusze, złom żelaza i inne zanieczyszczenia, bardzo łatwo jest spowodować wybuch rur i inne wypadki z powodu zamknięcia elektrowni podczas pracy elektrowni. Dlatego czystość hedera musi być ściśle kontrolowana. Po wywierceniu otworów w głowicy słomkowe kapelusze i zadziory na wewnętrznej ściance otworów rur należy oczyścić za pomocą wewnętrznego frezu wiatrowego R, a zanieczyszczenia wewnątrz głowicy należy usunąć na czas. Podczas napełniania i spawania staraj się unikać upuszczania różnych przedmiotów wewnątrz hedera. Podczas napełniania i fazowania po ciśnieniu hydraulicznym zakryj inne złącza rur, aby zapobiec wpadaniu wiórów żelaza. W końcowym czyszczeniu przed opuszczeniem fabryki każde złącze rurowe jest sprawdzane za pomocą liny stalowej, aby zapobiec zablokowaniu złącza przez ciało obce. Metoda usuwania sprężonego powietrza służy do usuwania zanieczyszczeń wewnątrz korpusu cylindra. Endoskop służy do sprawdzenia wnętrza każdego złącza rurowego i kolektora, aby upewnić się, że czystość wewnętrzna każdego kolektora może spełniać wymagania.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty
  High Temperature Resistance Boiler Headers And Manifolds For Heating System Carbon Steel
  High Temperature Resistance Boiler Headers And Manifolds For Heating System Carbon Steel

  Znak towarowy: KOCIOŁ HD

  Obróbka powierzchni: Namalowany