Dom ProduktyWater Wall Panels

Typ membrany Typ ściany Stalowe panele ścienne wodne do CFB z naturalnym obiegiem

Typ membrany Typ ściany Stalowe panele ścienne wodne do CFB z naturalnym obiegiem

  • Membrane Type Pin Type Steel Water Wall Panels For CFB With Natural Circulation
  • Membrane Type Pin Type Steel Water Wall Panels For CFB With Natural Circulation
  • Membrane Type Pin Type Steel Water Wall Panels For CFB With Natural Circulation
  • Membrane Type Pin Type Steel Water Wall Panels For CFB With Natural Circulation
 • Membrane Type Pin Type Steel Water Wall Panels For CFB With Natural Circulation

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Ściana wody

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne opakowania na eksport
  Czas dostawy: 30 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  typu: Rodzaj membrany i typ sworznia materiał: Stal węglowa, stop, stal nierdzewna
  Kolor: dostosować Zaletą: ekologiczny, ognioodporny, lepszy materiał zastępujący panele ścienne z włókien roślinnych 3d, łatwy

  Stalowe wodne panele ścienne Typ membrany Typ kołka do CFB z naturalnym obiegiem

  Ogólny opis


  Pełna nazwa to rura ścienna, stara nazwa to ściana chłodzona wodą, zwana także pionem. Zwykle układane pionowo na wewnętrznej ścianie pieca, są wykorzystywane do pochłaniania ciepła promieniowania przez płomień i wysokotemperaturowe gazy spalinowe. Są one główną formą powierzchni grzewczych różnych nowoczesnych kotłów, a także podstawowymi częściami obiegu wody . Mają bowiem funkcje chłodzenia i ochrony ściany pieca, tzw. Wodne panele ścienne.

  Kiedy pierwotnie zaprojektowano ściankę wodną, ​​nie zamierzano jej ogrzewać, lecz chłodzić piec, aby nie został uszkodzony przez wysoką temperaturę, a następnie, z uwagi na dobrą funkcję wymiany ciepła, stopniowo zastępował bęben parowy główne elementy grzewcze do kotłów. Są to parująca powierzchnia grzewcza składająca się z wielu równoległych rur ułożonych na wewnętrznej ścianie paleniska kotła. Ich zadaniem jest pochłanianie ciepła promieniowania przez ogień o wysokiej temperaturze lub spalin z pieca, wytwarzanie pary lub gorącej wody w rurach, a także obniżanie temperatury ściany pieca, aby go chronić. W kotłach o dużej pojemności temperatura płomienia w piecu jest bardzo wysoka, a intensywność promieniowania cieplnego jest bardzo wysoka. Ściana wodna pochłania nawet 40-50% więcej ciepła. Z wyjątkiem kotłów o małej pojemności, główną parową powierzchnią grzewczą dla obecnych kotłów z rurami wodnymi jest ściana wodna.

  Klasyfikacja

  Jeśli są zgodne z rodzajem konstrukcji, istnieją trzy główne typy: typ gołej rury, typ membrany i typ rurki nakłuwającej. Typ gołej rury składa się z całego szeregu rur stalowych bez szwu o najprostszej strukturze. Membranowa ściana wodna jest rodzajem spawania wielu walcowanych żebrowanych rur ściany wodnej w celu utworzenia szczelnej połączonej powierzchni grzewczej. Może nie tylko poprawić szczelność pieca, zmniejszyć wyciek powietrza, ale także chronić ścianę pieca, zmniejszyć ciężar ściany pieca i uprościć konstrukcję. Ściana wodna rury bagnetowej jest rodzajem sworznia, który ma 20- 25 mm długości i 6-12 mm średnicy przyspawane do rury ze ścianą wodną, ​​a następnie powlekane ogniotrwałym piaskiem z tworzywa sztucznego z rudy chromu w celu zmniejszenia absorpcji ciepła w części ściany wodnej i zwiększenia temperatury strefy spalania. Jest odpowiedni na okazję, gdy zapłon paliwa jest szczególnie trudny lub gdy niektóre piece do wyładowywania ciekłego żużla są. Zgodnie z układem istnieją dwa rodzaje ścian chłodzących wodą; typ przymocowany do ściany i typ przegrody (tj. ogrzewanie dwustronne). Pierwszy z nich jest głównie osadzony w wewnętrznej ścianie ściany pieca, który pochłania ciepło z jednej strony; drugi jest głównie zainstalowany na środku dużego paleniska kotła , który dzieli cały piec na dwie oddzielne części i jest ogrzewany z obu stron.

  Ściana z membraną

  Membranowa ściana wodna jest hermetyczną konstrukcją składającą się z rur i żeber. Zaletą jest mniejszy wyciek powietrza w piecu; może zastosować ścianę do układania rur, mniejsze obciążenie konstrukcji stalowej i niższy koszt kotła; łatwa w użyciu konstrukcja zawieszenia i poprawa systemu rozszerzalności cieplnej, odpowiednia do produkcji zmechanizowanej na dużą skalę, wysokiej prędkości montażu, niskiej zdolności magazynowania ciepła oraz skrócenia czasu rozruchu i wyłączenia. Wadą jest to, że proces produkcyjny jest złożony. Membranowa ściana wodna jest często stosowana w kotłach o dużej pojemności, wysokiej temperaturze i ciśnieniu.

  Zgodnie z innym procesem produkcyjnym ścianę wodną membrany można podzielić na trzy typy (patrz ryc. 1): 1. walcowane rury żeberkowe są spawane w rzędach, przy mniejszym obciążeniu spawalniczym, ale rury żeberkowe są drogie. 2. gołe rurki i płetwy (stal płaska) są spawane w rzędach, co ma niski koszt materiału i może z łatwością spełniać wymagania różnych podziałek, ale płaska stal wymaga wysokiej precyzji i sprzętu wykończeniowego. rury są formowane przez wypełnienie drutu spawalniczego, najczęściej stosowanego do małego odstępu między rurami. Skok między rurami ściany wodnej membrany jest związany z czynnikami takimi jak ciśnienie w kotle i obciążenie cieplne pieca, zwykle s / d wynosi 1,2-1,5.

  Materiał i średnica rury dla kotłów średniego, wysokiego i bardzo wysokiego ciśnienia, w normalnych warunkach cyrkulacji wody, ścianka rury może być dobrze chłodzona, można wybrać rurę ze stali węglowej. W przypadku kotłów podkrytycznych i nadkrytycznych, ze względu na pogorszenie wymiany ciepła i wysoką temperaturę medium (szczególnie po osiągnięciu parametrów nadkrytycznych) często konieczne jest zastosowanie rur z gwintem wewnętrznym (spiralne rowki wielogłowicowe na wewnętrznej stronie ścianka rury, typowa konstrukcja pokazana na ryc. 2) lub rury ze stali stopowej Cr-Mo. Dla ściany wodnej z membraną maks. Należy również sprawdzić temperaturę i naprężenie płetw. Zewnętrzna średnica rur wodnych w kotle z naturalnym obiegiem wynosi zwykle 42–76 mm, kotły obiegowe o kontrolowanym ciśnieniu podkrytycznym mają 42–51 mm, a kotły przepływowe - 22–42 mm.

  Ściana wodna typu pin

  Jest również nazywany bagnetową ścianą wodną. Konieczne jest przyspawanie pewnej długości okrągłej stali na powierzchni gołej rury i użycie szpilek do stabilnego ułożenia powłoki ogniotrwałej na ścianie wodnej w celu utworzenia pasa przeciwpożarowego, jeziorka żużlowego i sekcji topienia żużla do zrzucania ciekłego żużla piec, a także bęben cyklonowy w piecu cyklonowym. Ściana wodna wewnętrznej gwintowanej rury jest rurą z jednym lub wieloma spiralnymi rowkami na wewnętrznej ścianie rury. Rury z gwintem wewnętrznym stosuje się w strefie dużego obciążenia cieplnego kotłów przelotowych, podkrytycznych parametrów i kotłów z wymuszonym obiegiem lub w sekcjach ściany wodnej o wysokiej szybkości parowania. Gdy płyn roboczy przepływa przez rurkę z gwintem wewnętrznym, dochodzi do silnych zakłóceń, które powodują ciśnienie wody w mieszaninie pary wodnej ze ścianą rurki i wypychają pęcherzyki z dala od ściany, które są odprowadzane przez wodę, niszcząc w ten sposób tworzenie się warstewkę pary, zapobiegającą pogorszeniu się wrzenia wymiany ciepła i obniżającą temperaturę ścianki rury panelu ściany wodnej.

  Dwustronna ściana wodna narażenia odnosi się do ściany wodnej umieszczonej wzdłuż wysokości pieca w przestrzeni pieca, która może absorbować ciepło promieniowania z obu stron. Najczęściej stosuje się go w kotłach o dużej pojemności. Stal węglowa jest powszechnie stosowana do materiałów na ściany wodne. Niektóre kotły są wykonane ze stali stopowej, gdy ciśnienie jest wyższe niż 14 MPa. Średnica zewnętrzna rury: kotły z naturalnym obiegiem zwykle stosują 51–83 mm; wiele kotłów z wymuszonym obiegiem i kotły przelotowe zwykle używają 22-60 mm. W przeciwieństwie do kotłów z obiegiem naturalnym ściana przepływowa kotła niekoniecznie musi być pionowa, może być również otoczona poziomo lub w innej formie. Gdy parametry są wysokie, zwłaszcza w kotłach przelotowych, aby zapobiec pogorszeniu wymiany ciepła w strefie dużego obciążenia cieplnego pieca, rurki z gwintem wewnętrznym lub spoilery są często instalowane w rurach.

  Parametr

  Nazwa produktu
  Ściana z membraną
  Obszar zastosowania
  Kocioł z rurką wodną
  Materiał
  - Stal węglowa: 20 #, 20G, A195, A-1
  - Stal stopowa: 15CrMoG, T11
  Standard
  Chiny GB, ASME
  Klasa producenta
  Chiny Klasa A, certyfikat ABS, certyfikat TUV
  Temperatura pracy
  Temperatura nasycenia
  Specyfikacja rurki
  - Powszechne zastosowanie: Φ42, Φ51, Φ57, Φ60 mm
  - Inny
  Grubość rurki
  Zgodnie z wymaganiami klienta
  Skok rury (cc)
  95 mm, 100 mm, 105 mm, 110 mm
  Grubość stali płaskiej
  Zgodnie z wymaganiami klienta
  Pochylenie się
  Gięcie paneli
  Spawalniczy
  Automatyczne GMAW, Automatyczne SAW
  Spawanie NDT
  100% RT podczas zgrzewania doczołowego rurki
  Szczelność powietrzna
  Doskonały
  Cegła
  Nie wymagane

  Przedstawienie firmy


  Założona w 1985 r. Zhangjiagang Hua Dong Boiler Co., Ltd. (działająca jako HD Boiler), produkuje elektrownię; przemysłowy; marnować ciepło; spalanie odpadów; biomasa; organiczny nośnik ciepła i elektryczne kotły parowe. W połączeniu z szeroką gamą powierzchni grzewczych, HD Boiler wprowadza na rynek wyjątkową usługę obejmującą projektowanie, wytwarzanie, instalację, konserwację i wymianę części ciśnieniowych kotła.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: 申磊

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty

  KONTAKT

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Adres fabryczne:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China