Dom ProduktyBoiler Steam Drum

Wysokociśnieniowy kocioł grzewczy Bęben parowy do kotłów energetycznych, długi okres eksploatacji

Wysokociśnieniowy kocioł grzewczy Bęben parowy do kotłów energetycznych, długi okres eksploatacji

  • High Pressure Heating Boiler Steam Drum For Power Plant Boilers , Long Service
  • High Pressure Heating Boiler Steam Drum For Power Plant Boilers , Long Service
  • High Pressure Heating Boiler Steam Drum For Power Plant Boilers , Long Service
  • High Pressure Heating Boiler Steam Drum For Power Plant Boilers , Long Service
 • High Pressure Heating Boiler Steam Drum For Power Plant Boilers , Long Service

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: Jiangsu, Chiny
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, EN, ISO9001
  Numer modelu: bęben parowy kotła

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: zdatne do pakowania opakowanie
  Czas dostawy: 35 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  styl: Poziome Użycie: Przemysł, Przemysł / Elektrownia, Ogrzewanie
  dane wyjściowe: Gorąca woda / para materiał: stal węglowa, stal nierdzewna, stal stopowa
  Paliwo: Opalany węglem Ciśnienie: Wysokie / niskie ciśnienie

  Wysokociśnieniowy bęben grzewczy kotła parowego

  Opis produktu

  Pojęcie bębna odnosi się do spadku lub wzrostu ciśnienia spowodowanego cyrkulacją wody. Można również zrozumieć, że bęben jest zmianą ciśnienia utworzoną przez stopienie gazu i wody. Cząsteczki powietrza i wody w ciśnieniu granicznym zwiększą wzrost ciśnienia gazu, co spowoduje powstanie cząsteczek zbierających ciśnienie, gdy wysokie ciśnienie osiągnie określoną wartość. W przemyśle zbiornik bębna jest urządzeniem przemysłowym, które może wytrzymać ciśnienie powietrza i ciśnienie wody wytwarzane przez bęben.

  Bęben parowy jest najważniejszym składnikiem ciśnieniowym w kotłach z naturalnym obiegiem. Stosuje się go głównie w kotłach podkrytycznych średniego i wysokiego ciśnienia do wytwarzania energii.

  Bęben jest cylindrycznym zbiornikiem ciśnieniowym stosowanym w bojlerze wodociągowym do oddzielania pary i wody oraz oczyszczania pary, tworząc pętlę cyrkulacji wody i wodę sznurkową. Jego główną funkcją jest odbieranie wody z ekonomizera, oddzielanie pary wodnej od wody i dostarczanie wody do pętli cyrkulacyjnej oraz transport pary nasyconej do przegrzewacza. W bębnie jest pewna ilość wody, która zapewnia pewne oszczędności ciepła i materiału. Gdy zmieniają się warunki pracy, prędkość zmiany prężności pary można spowolnić. Kiedy dopływ i ładunek wody nie są koordynowane przez krótki czas, odgrywa rolę bufora. Bęben jest wyposażony w wewnętrzne urządzenia do oddzielania pary wodnej, czyszczenia parą, leków doniczkowych i ciągłego odprowadzania ścieków, aby zapewnić jakość pary, jak pokazano na rysunku.

  Bęben jest najbardziej masywnym i najdroższym grubościennym elementem przenoszącym nacisk w kotle. Bęben nie tylko wytrzymuje wysokie ciśnienie wewnętrzne, ale również wytwarza naprężenia termiczne z powodu wahań temperatury ścianek spowodowanych zmianą warunków pracy. Dlatego warunki pracy są złe, potrzebny jest skuteczny nadzór nad warunkami pracy.

  Procedury robocze

  1. Mieszanina pary i wody pochodzącej ze ścianki wodnej wchodzi do bębna przez górną rurkę wlotową bębna. Wzdłuż wąskiego kanału pierścieniowego utworzonego przez wewnętrzną ścianę bębna i wkładkę łukową mieszaninę pary i wody można równomiernie przenieść na wewnętrzną ścianę bębna przy odpowiednim natężeniu przepływu, przezwyciężając w ten sposób trudność nadmiernej różnicy temperatur między górne i dolne ścianki bębna podczas rozruchu i wyłączenia kotła oraz umożliwienie szybszego rozruchu.

  2. Mieszanina pary wodnej z wodą wchodząca do bębna wchodzi do separatora cyklonowego pary wodnej i wykorzystuje bezwładność zmiany kierunku przepływu do oddzielenia mieszaniny pary wodnej z wodą, która jest pierwszym rozdziałem mieszaniny pary wodnej z wodą.

  3. Oddzielona para wodna nadal zawiera dużo wody. Wchodzi do separatora blachy falistej od góry separatora. Para z pewnymi kroplami wody przepływa przez pęknięcia między płytami falistymi, a warstwa wody powstaje na metalowej ścianie, aby przepłynąć w dół.

  4. Para po wtórnym oddzieleniu jest ostatecznie czyszczona parą, a separacja grawitacyjna odbywa się przy użyciu różnicy gęstości wody, która jest trzecią separacją.

  5. Po trzech oddzieleniach para spełnia normę jakości pary i prowadzi do przegrzewacza płyty z rury nasyconej pary na górze bębna.

  Cyrkulacja wody

  1. Zwykle w bębnie parowym występuje para wodna i woda. Pod pewnym ciśnieniem temperatura pary wodnej w bębnie jest również inna (odnosi się do tabeli charakterystyk rozpuszczania wody, tj. Znamionowej temperatury nasycenia pod ciśnieniem znamionowym). Jeśli jest w stanie nasyconym, temperatura wody jest taka sama jak pary.

  2. Cyrkulacja wody w bębnie jest konwekcyjnym cyklem cieplnym (z wyjątkiem promieniowania cieplnego z zewnętrznej ściany bębna i bezpośredniego przenoszenia ciepła z rury dymowej lub ściany zewnętrznej). Ciepło jest wymieniane w procesie przemieszczania się w górę ze względu na niewielką wagę gorącej wody. Po osiągnięciu określonej ilości ciepła część wody przekształca się w stan gazowy.

  Funkcje

  Istnieją główne funkcje bębnów parowych, jak poniżej:

  1. Jest węzłem łączącym trzy procesy podgrzewania, odparowywania i przegrzewania czynnika roboczego w celu zapewnienia normalnego obiegu wody w kotłach.

  2. Wewnątrz znajduje się separator pary i wody oraz urządzenie do ciągłego przedmuchiwania w celu zapewnienia jakości pary z kotła.

  3. Mieć określoną ilość wody, mieć określoną pojemność magazynowania ciepła, ułatwić zmianę prędkości prężności pary.

  4. Bęben jest wyposażony w manometr, miernik poziomu wody, wodę po awarii, zawór bezpieczeństwa i inne wyposażenie zapewniające bezpieczną pracę kotła.

  Nazwa produktu Bęben parowy kotła
  Materiał Stali stopowej
  Wymiar Jako wymóg
  Funkcjonować Urządzenie do oddzielania pary
  Nasza firma

  Firma HD Boiler założona w 1985 roku, Zhangjiagang Hua Dong Boiler Co., Ltd. (działająca jako HD Boiler), jest profesjonalnym producentem przemysłowym, produkującym kocioł użytkowy, kocioł przemysłowy, kocioł HRSG i wszelkiego rodzaju części kotła, takie jak panele ścian wodnych, ekonomizery , podgrzewacze powietrza, przegrzewacze, kolektory, rury z żeberkami spiralnymi, rury z żeberkami H, rury grzewcze itp. Kocioł HD znajduje się w parku przemysłowym Dong Lai, na wschodnich przedmieściach Zhang Jia Gang City. Lokalizacja zakładu to około 150 km drogi ekspresowej do portu w Szanghaju lub 60 km drogi krajowej do Suzhou lub Wuxi, a transport przebiega wygodnie i szybko we wszystkich kierunkach.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Felix

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  KONTAKT

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Adres fabryczne:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China