Dom ProduktyBoiler Air Preheater

Podgrzewacz pionowego powietrza kotłowego do kotłów i kotłów przemysłowych

Podgrzewacz pionowego powietrza kotłowego do kotłów i kotłów przemysłowych

  • Vertical Boiler Air Preheater For Thermal Power Plant Boilers And Industrial Boilers
  • Vertical Boiler Air Preheater For Thermal Power Plant Boilers And Industrial Boilers
  • Vertical Boiler Air Preheater For Thermal Power Plant Boilers And Industrial Boilers
 • Vertical Boiler Air Preheater For Thermal Power Plant Boilers And Industrial Boilers

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Podgrzewacz powietrza kotłowego

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 120 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  typu: Rurowy aplikacji: Elektrownia cieplna i kotły przemysłowe
  materiał: cienkościenna stalowa rura Paliwa: Węgiel
  Gwarancja: dwa lata Nazwa produktu: Rurowa nagrzewnica powietrza

  Pionowy podgrzewacz powietrza do kotłów Rurowy podgrzewacz powietrza do kotłów elektrowni cieplnych i kotłów przemysłowych


  Ogólne wprowadzenie

  Podgrzewacz powietrza jest rodzajem urządzenia, które może poprawić wydajność wymiany ciepła kotła i zmniejszyć zużycie energii. Zadaniem podgrzewacza powietrza jest podgrzewanie spalin odprowadzanych z kanału spalinowego kotła i przekazywanie ich do powietrza przed wejściem do kotła przez grzejnik, aby podgrzać powietrze do określonej temperatury.

  Podgrzewacz powietrza jest zwykle stosowany do kotłów węglowych w elektrowni i można go podzielić na rurowy i obrotowy. Typ obrotowy można dodatkowo podzielić na obrotowy typ osłony powietrznej i obrotowy typ powierzchni grzewczej. Elektrownie zwykle wykorzystują obrotowy podgrzewacz powietrza powierzchni grzewczej. Zasadniczo zastosowanie w kotłach ma charakter dwukomorowy, trzykomorowy i czterokomorowy, spośród których czterokomorowy jest częściej stosowany w kotłach CFB.

  Funkcje
  1. Popraw i popraw kombinację
  Powietrze przez podgrzewacz powietrza dostaje się do kotła wewnątrz i przyspiesza procesy suszenia, zapłonu i spalania paliwa, a także zapewnia stabilną kombinację wewnątrz boulera i poprawia wydajność spalania.
  2. Wymusić przenoszenie ciepła
  Ze względu na poprawę i wymuszenie spalania w kotle, a także wzrost temperatury gorącego wiatru przy wejściu do kotła, wzrasta również średnia temperatura wewnątrz. Może to wymusić radiacyjne przenoszenie ciepła w kotle.
  3. Zmniejszyć straty w kotle, obniżyć temperaturę spalin i poprawić sprawność cieplną kotła.
  Ponieważ połączenie wewnątrz jest stabilne, a przenoszenie ciepła promieniowania jest wzmocnione, może zmniejszyć straty spowodowane przez niepełne połączenie chemiczne. Z drugiej strony, podgrzewacz powietrza wykorzystuje ciepło spalin gazowych w celu dalszego zmniejszenia strat spalin, co poprawia sprawność cieplną. Zgodnie z doświadczeniem, gdy temperatura powietrza wewnątrz podgrzewacza wzrośnie o 1,5 stopnia, temperaturę spalin można obniżyć o 1 stopień. Zainstalowany podgrzewacz powietrza może podgrzać powietrze o 150-160 stopni, a następnie obniżyć temperaturę spalin o 110-120 stopni i zwiększyć wydajność cieplną o 7-7,5%, a także zaoszczędzić paliwo o 11-12% .
  4. gorące powietrze może być osuszaczem paliwa.
  W przypadku kotłów opalanych warstwami dobrze jest stosować paliwo, którego zawężenie i zawartość popiołu jest wysoka, gdy dostępne jest podgrzane powietrze. W przypadku kotłów elektrowni gorące powietrze jest ważnym środkiem osuszającym dla systemu zasilania tłuszczem i medium do transportu proszku węglowego.

  Klasyfikacja

  W zależności od sposobu wymiany ciepła podgrzewacz powietrza można podzielić na dwa typy: przewodzący i regenerujący. W przypadku przewodzącego ciepła najczęściej stosuje się podgrzewacz rurowy. Wraz ze wzrostem parametrów i wydajności kotła ogrzewanie zwiększa się powierzchnia rurowego podgrzewacza powietrza, co stwarza trudności w ułożeniu powierzchni ogrzewania ogona. Dlatego większość jednostek o dużej pojemności przyjmuje kompaktowy, lekki obrotowy podgrzewacz powietrza. Podgrzewacz powietrza dzieli się ogólnie na trzy typy: typ płytowy, obrotowy i rurowy.

  Głównym elementem przenoszącym ciepło rurowego podgrzewacza powietrza jest cienkościenna stalowa rura. Rurowe podgrzewacze powietrza są w większości sześcienne. Rury stalowe są ułożone pionowo i naprzemiennie ze sobą. Oba końce są przyspawane do górnego i dolnego arkusza rurowego. Rurowy podgrzewacz powietrza jest wyposażony w pośredni arkusz rurowy w skrzynce rurowej. Spaliny przepływają przez podgrzewacz w górę i w dół rury, podczas gdy powietrze przepływa przez podgrzewacz poziomo, aby zakończyć przekazywanie ciepła.
  Rurowy podgrzewacz powietrza jest szeroko stosowany w kotłach elektrowni i kotłach przemysłowych ze względu na zalety dobrego uszczelnienia, wysokiej wydajności wymiany ciepła, łatwej produkcji i przetwarzania. Wadami rurowego podgrzewacza powietrza są duża objętość, łatwe zatkanie popiołu zawartością rur stalowych, trudne czyszczenie i łatwe zużycie na wlocie spalin .

  System pomocniczy

  Obrotowy podgrzewacz powietrza obejmuje głównie alarm pożarowy (wykrywanie gorących punktów), regulację luzu, kontrolę konwersji częstotliwości, układ oleju smarowego, system alarmowy zatrzymania wirnika, system przedmuchiwania i czyszczenia sadzy itp.

  Kluczowymi problemami wpływającymi na działanie obrotowego podgrzewacza powietrza są wycieki powietrza, korozja i zatkanie popiołu. W konstrukcji rurowego podgrzewacza powietrza należy rozsądnie wybrać natężenie przepływu powietrza i rozmiar skrzynki rurowej lub płytę izolującą wibracje należy zainstalować wzdłuż kierunku przepływu powietrza, aby zapobiec rezonansowi wnęki. Płyta izolacyjna drgań ma również funkcję eliminowania hałasu. Ważnym problemem jest wyciek powietrza z obrotowego podgrzewacza powietrza. Należy opracować, zaprojektować, zainstalować i eksploatować, aby zachować rozsądną szczelność między elementami dynamicznymi i statycznymi w stanie termicznym. Podczas spalania paliwa o wysokiej zawartości siarki zarówno podgrzewacz rurowy, jak i obrotowy są podatne na korozję i zatykanie popiołu. Środki zapobiegawcze obejmują: instalacja nagrzewnicy lub recyrkulacji gorącego powietrza na wlocie powietrza; stosowanie spalania o niskiej zawartości tlenu lub mieszanie dodatków do spalania w celu ograniczenia wytwarzania gazu SO2 w spalinach; regularne dmuchanie popiołu w celu utrzymania powierzchni grzewczej w czystości; stosowanie materiałów odpornych na korozję na powierzchni grzewczej itp.
  Parametr


  Element układu
  Układ poziomy Układ pionowy
  Układ rurek

  rozłożony układ /
  układ liniowy

  rozłożony układ /
  układ liniowy

  Uszczelnianie rur i płyt

  Opakowanie materiał odporny na ciepło /
  spawalniczy

  spawalniczy
  Przeciwzużyciowe

  a, gdy gaz przeszukuje rurkę zewnętrzną, przyjazne rurki dymne mają płytkę ochronną
  b, gdy gaz przepływa wewnątrz rurki, we wlocie gazu instalowane są rury osłonowe.


  Emaliowane podgrzewacze powietrza są klasyfikowane według zastosowania według następującego schematu

  1.Enamelowy wymiennik ciepła przeznaczony do projektów renowacji odazotowania
  2.Emarowy wymiennik ciepła dla kotła z obiegowym złożem fluidalnym i kotłów na pył węglowy Ciepło
  części wymienne do spalarni śmieci i kotłów na biomasę
  3. Części wymiennika ciepła do pieców rusztowych, takich jak piece rusztowe łańcuchowe 4. Części wymiennika ciepła do kotłów zasilanych gazem, takie jak kotły nafty, piece koksownicze itp.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty

  KONTAKT

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Adres fabryczne:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China