Dom ProduktyBoiler Economizer

Części kotła ekonomizującego ASME do rur stalowych dla kotłów jednorazowych

Części kotła ekonomizującego ASME do rur stalowych dla kotłów jednorazowych

  • ASME Steel Fin Tube Economizer Boiler Parts For Once - Through Boilers
  • ASME Steel Fin Tube Economizer Boiler Parts For Once - Through Boilers
 • ASME Steel Fin Tube Economizer Boiler Parts For Once - Through Boilers

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ISO9001, SGS, ASME, EN
  Numer modelu: Ekonomizer kotła

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Pakowanie żelaza do eksportu
  Czas dostawy: 45 dni
  Zasady płatności: L/C, T/T
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  typu: ekonomizer, rurka ożebrowana Paliwa: Węgiel
  Krążenie: Raz przez standardowe: JAK JA

  Stalowy kocioł Ekonomizer Kocioł Części zamienne Fin Tube Ekonomizer


  streszczenie

  Istnieją trzy etapy od wody zasilającej w kotle podgrzanej do przegrzanej pary: podgrzewanie wody zasilającej, odparowanie i przegrzanie. Trzy etapy zakończono na trzech różnych powierzchniach grzewczych. Obieg pary i wody w kotle składa się z trzech różnych powierzchni grzewczych oraz ich rur łączących. Ekonomizery kotłowe są jednym z nich i dobrze jest, aby sprzęt podgrzał wodę zasilającą. Jest to zatem powierzchnia grzewcza o najniższej temperaturze płynu roboczego kotła w obiegu pary i wody w kotle. Płyn roboczy przepływający przez to urządzenie to woda jednofazowa (niewrzący ekonomizer).

  Funkcje
  Możemy przejrzeć funkcje ekonomizerów w następujący sposób:
  1. oszczędność paliwa: ekonomizery umieszczone są w tylnej części kotłów. W ten sposób można obniżyć temperaturę dymu i gazu, a tym samym zaoszczędzić paliwa.
  2. poprawić warunki pracy bębnów parowych: ze względu na ekonomizery temperatura wody zasilającej wzrasta po wejściu do bębna parowego. Zmniejsza różnicę temperatur między wodą zasilającą a ścianą bębna parowego, a także naprężeniem termicznym bębna parowego, dzięki czemu poprawia warunki pracy bębnów parowych i wydłuża żywotność.
  3. zmniejszyć koszty produkcji kotła: woda zasilająca jest podgrzewana w ekonomizerach kotła. Zastosowanie niskotemperaturowych części zamiennych jako ekonomizerów kotłów do zastąpienia niektórych drogich paneli ściennych o wysokiej temperaturze obniża koszty produkcji kotłów.


  Zasada działania

  Ekonomizer kotła jest rodzajem wymiennika ciepła do podgrzewania wody zasilającej za pomocą ciepła spalin. Spaliny wychodzące z rurki na zewnątrz przepływają w górę iw dół, przepłukiwając wiązkę rur, przekazując ciepło do ścianki rurki. Woda przepływa od dołu do góry i pobiera ciepło ze ścianki rury, a jej temperatura staje się wysoka. W ten sposób można nie tylko przeciwprądowo przenosić ciepło, aby zaoszczędzić zużycie metalu, ale także sprzyja przepływowi i odprowadzaniu wody / pary, a także zmniejszeniu korozji. Jeszcze jedno, ten sposób działa dobrze do czyszczenia kurzu.

  Rodzaje
  Jeśli zgodnie z rozszerzeniem ogrzewania płynu roboczego, ekonomizery można podzielić na typy niewrzące i wrzące.
  Większość kotłów o średnim ciśnieniu wykorzystuje ekonomizery typu wrzącego. Jest tak, ponieważ utajone ciepło parowania wody w kotłach średniociśnieniowych jest wysokie, a ciepło podgrzewanej wody jest niewielkie. Dlatego konieczne jest przesłanie części wody do odparowania w ekonomizerze kotła, aby zapobiec niestabilnej kombinacji w kominkach i zapobiec zwiększonemu zużyciu metalu na powierzchniach grzewczych jako przegrzewaczy spowodowanych zbyt niską temperaturą spalin na wylocie. Ponadto może pomóc odgrywać rolę ekonomistów.
  Kotły wysokociśnieniowe używają głównie ekonomizerów niewrzących. Dzieje się tak, ponieważ gdy ciśnienie jest wyższe, utajone ciepło parowania zmniejsza się, podczas gdy ciepło podgrzewanej wody staje się coraz większe, dlatego konieczne jest wysłanie pewnej ilości wody do podgrzania w panelach ściennych wody, aby zapobiec żużlowaniu powierzchni grzewczych wylotów pieca i wnętrza pieca spowodowanych zbyt wysokimi temperaturami w piecach i wylotowymi spalinami. Dlatego zwykle kotły wysokociśnieniowe używają ekonomizerów niewrzących.
  Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, który rodzaj ekonomizerów są parametry kotła. Kiedy parametry kotła różnią się, stosunek absorpcji ciepła potrzebny w trzech etapach do podgrzania płynu roboczego powoduje różnice. Dlatego też należy zmienić odpowiednie ustawienia trzech powierzchni grzewczych. Dla dużych urządzeń o wysokich parametrach ich pochłanianie ciepła przez parowanie jest mniejsze, natomiast pochłanianie ciepła przez wodę przez ogrzewanie, pochłanianie ciepła przez parę przez przegrzanie, pochłanianie ciepła przez podgrzewanie są dość duże. Tak więc ekonomizery typu niewrzącego są głównym typem dla kotłów z nadciśnieniem.

  Dane techniczne

  Opis Ekonomizer kotła
  Materiał Stal stopowa, stal węglowa, SA210C, SA213T22 itp.
  Standard materiałowy ASTM, EN lub ISO itp.
  Wymiar Dostosowywanie
  Waga

  Min: 10 ton
  Max .: 1000 ton

  Proces wytapiania: EF + LF + VD
  Proces Materiał → Wlewki → Walcowanie na gorąco / na zimno → Obróbka cieplna (normalizacja + odpuszczanie) → Kontrola → Obróbka zgrubna → UT → 2. Obróbka cieplna → Obróbka wykańczająca → Kontrola
  Standard UT ASTM A388 lub EN10228 itp


  Kontrola jakości

  1. Raport z testu udarności i obliczenia wytrzymałości z informacjami o zastosowanych materiałach.
  2. Raport 100% NDT (kontrola nieniszcząca) blachy stalowej, rurki i elektrody
  3. Raport z kontroli rentgenowskiej, rentgenowskiej i ciekłej penetracji (szew spawalniczy): w celu zapewnienia jakości całego kotła
  4. Raport z testu hydraulicznego: zapewnić standardowe ciśnienie robocze i bezpieczeństwo

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  KONTAKT

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Adres fabryczne:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China