Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktySuperheater i reheater

Części zamienne kotła wężownicy o niskiej temperaturze przegrzewacza do kotłów opalanych węglem

Części zamienne kotła wężownicy o niskiej temperaturze przegrzewacza do kotłów opalanych węglem

  • Low Temperature Superheater Coil Tube Boiler Spare Parts For Coal - Fired Boilers
  • Low Temperature Superheater Coil Tube Boiler Spare Parts For Coal - Fired Boilers
  • Low Temperature Superheater Coil Tube Boiler Spare Parts For Coal - Fired Boilers
  • Low Temperature Superheater Coil Tube Boiler Spare Parts For Coal - Fired Boilers
 • Low Temperature Superheater Coil Tube Boiler Spare Parts For Coal - Fired Boilers

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Przegrzewacz i podgrzewacz

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  materiał: Stal węglowa Orzecznictwo: ISO, SGS. ASME
  Paliwo: Opalany węglem Po sprzedaży usługi świadczone: Nie zapewniamy usług zagranicznych
  aplikacji: konserwacja kotła, rura kotła, element grzewczy Ciśnienie: Wysokie ciśnienie

  Przegrzewacz i podgrzewacz ze stali węglowej z malowaniem do pyłowych kotłów węglowych

  Opis


  W przypadku kotła elektrowniowego jest to kluczowy sposób na zwiększenie ekonomii cieplnej elektrowni cieplnej poprzez poprawę parametru przegrzanej pary. Wzrost parametrów przegrzanej pary wodnej jest ograniczony materiałami metalowymi. Konstrukcja przegrzewaczy musi zapewniać, że temperatura zewnętrznej ścianki rur powierzchni grzewczych jest niższa niż dopuszczalna temperatura odporności stali na utlenianie, a tymczasem upewnij się, że ma ona wytrzymałość mechaniczną. wraz z rozwojem materiału metalowego stosowanego w kotłach, kotły stacji odbioru mocy w naszym kraju już na ogół stosują parametry wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury (9,8 MPa, 540 stopni) i nadciśnienia (13,7 MPa, 540 i 555 stopni) i rozwinęły się podkrytyczne ciśnienie parametry (16,7 MPa, 540 i 555 stopni). Obecnie wiele kotłów stosuje parametry ciśnienia nadkrytycznego (24,5 MPa, 540-570 stopni), a nawet bardzo niewiele jednostek stosuje wyższe parametry ciśnienia i temperatury.
  W przypadku kotłów w dużych elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze są niezbędnymi częściami, w znacznym stopniu wpłynęły na bezpieczeństwo i ekonomię kotłów. Przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają główną parę z temperatury podgrzanej do znamionowej temperatury przegrzania, a przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają pył z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do określonej temperatury. zmieniają się rodzaje węgla, należy je wyregulować, aby temperatura wylotowa na poziomie nominalnym wynosiła -10- + 5 stopni.

  W przypadku dużych kotłów w elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze mają duży udział w całkowitej powierzchni grzewczej, należy je umieszczać w obszarach, w których dym ma wyższą temperaturę. Aby poprawić wydajność cyrkulacji cieplnej w elektrowniach, konieczne jest stopniowe ulepszanie pierwotnych parametrów pary, wzrost ciśnienia pary wymaga odpowiedniego wzrostu temperatury przegrzanej pary, lub wilgotność spalin dużego stopnia z turbiny parowej będzie za wysoko, co wpłynie na jego bezpieczeństwo. Zatem para przepływająca przez przegrzewacze i podgrzewacze jest parą wysokotemperaturową, ich zdolność przenoszenia ciepła jest dość zła, co determinuje wysokie temperatury ścianek rur przegrzewaczy i podgrzewaczy.


  Funkcje i cechy przegrzewaczy i podgrzewaczy

  funkcje przegrzewaczy i podgrzewaczy:

  Przegrzewacze i podgrzewacze są ważnymi elementami powierzchni grzewczych, stosowanymi do podwyższania temperatury pary, mającej na celu poprawę entalpii pary i dalsze zwiększenie wydajności cyrkulacji cieplnej w elektrowni.

  Przegrzewacze działają w celu podgrzania podgrzanej pary do przegrzanej pary o określonej temperaturze. Gdy zmieniają się obciążenia kotła lub inne warunki pracy, należy upewnić się, że temperatura przegrzanej pary jest normalna i mieści się w dopuszczalnym zakresie zmian temperatury.

  Z obiegu termicznego w elektrowni wyższe są pierwotne parametry ciśnienia i temperatury, lepsza jest wydajność cieplna obiegu lub wilgotność pary tylnej turbiny parowej jest zbyt wysoka, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Podczas gdy temperatura pary przegrzewacza jest ograniczona materiałami metalowymi, obecnie, ze względu na ograniczenie materiałów metalowych, temperatura przegrzania większości kotłów elektrowni nadal mieści się w zakresie 540-555 stopni i aby uniknąć wilgotności pary wodnej łopatki turbiny parowej tył zbyt duży, dlatego zastosowano środkowy układ podgrzewania.

  Funkcje nagrzewnic obejmują podgrzewanie spalin z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do temperatury podgrzanej, która jest bliska lub równa temperaturze przegrzania, a następnie wysyłanie ich do cylindra średniego ciśnienia i niskiego ciśnienia w celu rozszerzenia i pracy w celu zwiększenia suchości pustej przestrzeni turbiny parowej tylny. Zazwyczaj ciśnienie podgrzanej pary jest jedną piątą ciśnienia przegrzanej pary. Zastosowanie systemu dogrzewania może zwiększyć wydajność cieplną elektrowni o 4-5%.

  Do tej pory w naszym kraju urządzenia o mocy powyżej 125 mw stosują jednorazowy system podgrzewania środkowego. Podwójne podgrzewanie może ponownie zwiększyć wydajność cieplną obiegu o 2%, ale system jest bardzo skomplikowany, nie stosuje się go do jednostek krajowych, ale jest powszechny w dużych kotłach za granicą.
  Zasada

  • Zasada przegrzewacza jest podobna do rur wytwarzających parę w kotle.
  • Gorące gazy w wysokiej temperaturze przesuwają się po rurkach przegrzewacza i podnoszą temperaturę pary, której wielkość zależy od temperatury gazu wylotowego opuszczającego przegrzewacz i prędkości gazu.

  Podanie

  używać do ogrzewania pary nasyconej, temperatura pary może wynosić do 900 stopni C.
  Zwiększenie wydajności przegrzewacza w celu zwiększenia wytwarzania energii

  Prześlij nam wymagane dane techniczne, takie jak pojemność pary, ciśnienie, wymagana temperatura itp. Zaprojektujemy odpowiednio.

  Różnice

  Rodzaj Zalety Niedogodności Metoda wspierająca
  Zawieszka 1. Potwierdź wsparcie strukturalne 1. Blokowanie przepływu przez skroploną parę 2. Potrzebuje powolnego ponownego uruchomienia w celu oczyszczenia wody gromadzącej się na dnie. obsługiwane z góry
  Typ odwrócony 1. Odpowiednie odprowadzenie skroplonej pary 1. Brak sztywności strukturalnej, szczególnie w przypadku przepływu gazu o dużej prędkości Obsługiwane od dołu
  Typ poziomy

  1. Właściwy drenaż

  2. Dobra sztywność strukturalna.

  1. Nie patrzą bezpośrednio na płomień, więc są głównie typu konwekcyjnego Zwykle podparty w pionowych kanałach gazowych równoległych do głównego pieca.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty