Dom ProduktySuperheater i reheater

Przegrzewacz ze stali węglowej i podgrzewacz z malowaniem dla kotłów pyłowych

Przegrzewacz ze stali węglowej i podgrzewacz z malowaniem dla kotłów pyłowych

  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
 • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Przegrzewacz i podgrzewacz

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  Type: Natural Circulation aplikacji: konserwacja kotła, rura kotła, element grzewczy
  Material: Carbon Steel Color: Customer's Requirement
  Fuel: Pulverized Coal Product Name: Superheater and reheater in boiler

  Przegrzewacz i podgrzewacz ze stali węglowej z malowaniem do sproszkowanych kotłów węglowych

  Opis

  W przypadku kotła elektrowniowego jest to kluczowy sposób na zwiększenie ekonomii cieplnej elektrowni cieplnej poprzez poprawę parametru przegrzanej pary. Wzrost parametrów pary przegrzanej jest ograniczony materiałami metalowymi. Konstrukcja przegrzewaczy musi zapewniać, że temperatura zewnętrznej ściany rur powierzchni grzewczych jest niższa niż dopuszczalna temperatura odporności stali na utlenianie, a tymczasem upewnij się, że ma ona wytrzymałość mechaniczną. wraz z rozwojem materiału metalowego stosowanego w kotłach, kotły stacji odbioru mocy w naszym kraju już na ogół stosują parametry wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury (9,8 MPa, 540 stopni) i nadciśnienia (13,7 MPa, 540 i 555 stopni) i rozwinęły się podkrytyczne ciśnienie parametry (16,7 MPa, 540 i 555 stopni). Obecnie wiele kotłów stosuje parametry ciśnienia nadkrytycznego (24,5 MPa, 540-570 stopni), a nawet bardzo niewiele jednostek stosuje wyższe parametry ciśnienia i temperatury.

  Wraz ze wzrostem ciśnienia pary, w celu zmniejszenia wilgotności pary na ogonie turbiny parowej, a także w celu dalszej poprawy ekonomiki cieplnej elektrowni, środkowy układ dogrzewania jest szeroko stosowany w elektrowni o wysokich parametrach, np. Wysyłając spaliny pod wysokim ciśnieniem cylinder w turbinie parowej ponownie z powrotem, aby ponownie ogrzać go w kotle do wysokiej temperatury, a następnie ponownie wysłać z powrotem do cylindra średniego i niskiego ciśnienia turbiny parowej, rozszerzając się i pracując. Element podgrzewający nazywa się podgrzewaczem.

  Zasadniczo para ogrzewana w przegrzewaczu wysokociśnieniowym nazywa się przegrzaną parą, para ogrzewana przez podgrzewacz nazywana jest parą podgrzaną. Parametr podgrzanej pary wiąże się z ekonomią obiegu termicznego. Zasadniczo ciśnienie podgrzanej pary wynosi około jednej piątej ciśnienia przegrzanej pary, a temperatura tego pierwszego jest prawie taka sama jak w drugim. Na przykład w naszym kraju dla kotła o mocy 125 MW, 400 ton / h, parametr przegrzanej pary wynosi 133,7 MPa i 555 stopni; ciśnienie wlotowe i wylotowe podgrzanej pary wynosi 2,5 / 2,35 MPa, ich temperatura również wynosi 555 stopni. W przypadku kotłów o mocy 200 MW, 670 t / h, parametr przegrzanej pary wodnej wynosi 13,7 MPa, 540 stopni; ciśnienia wlotowe i wylotowe wynoszą 2,7 / 2,5 MPa, a temperatura wynosi również 540 stopni. Dla kotłów cyrkulacyjnych z kontrolą ciśnienia podkrytycznego o mocy 300 MW, 600 MW, parametr pary przegrzanej wynosi 18,27 MPa, 540 stopni; ciśnienie na wlocie i wylocie wynosi 3,83 / 3,63 MPa, temperatura wynosi również 540 stopni. Zastosowanie systemu podgrzewania pary może zwiększyć ekonomię cieplną elektrowni o 4-5%. W naszym kraju wszystkie jednostki o mocy powyżej 125 MW stosują jednorazowy środkowy system dogrzewania, a za granicą dwa jednostki środkowego podgrzewania stosuje się do niektórych jednostek o wyższych parametrach.

  W nowoczesnych kotłach zużycie pochłaniania ciepła przez przegrzewacze i podgrzewacze stanowi ponad połowę całkowitego pochłaniania ciepła przez płyn roboczy, dlatego powierzchnie grzewcze przegrzewaczy i podgrzewaczy stanowią dużą część całkowitej powierzchni grzewczej kotłów i należy je umieścić w obszarach, w których temperatura dymu jest wyższa, warunki pracy są najgorsze spośród wszystkich powierzchni grzewczych. Temperatura ścianek wentylacyjnych powierzchni grzewczych jest bliska maks. dopuszczalna temperatura stali, więc rozsądne rozmieszczenie i konstrukcja przegrzewaczy i nagrzewnic mają tak duże znaczenie dla oszczędności i niezawodności kotła grzewczego. Jeśli chodzi o ich konstrukcję, w oparciu o zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności przegrzewacza i dogrzewacza, bardzo potrzebne jest najlepsze ograniczenie zużycia metalu, szczególnie w celu ograniczenia zużycia stali stopowej.

  W przypadku kotłów w dużych elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze są niezbędnymi częściami, w znacznym stopniu wpłynęły na bezpieczeństwo i ekonomię kotłów. Przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają główną parę z temperatury podgrzanej do znamionowej temperatury przegrzania, a przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają pył z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do określonej temperatury. zmieniają się rodzaje węgla, należy je wyregulować, aby temperatura wylotowa na poziomie nominalnym wynosiła -10- + 5 stopni.

  W przypadku dużych kotłów w elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze mają duży udział w całkowitej powierzchni grzewczej, należy je umieszczać w obszarach, w których dym ma wyższą temperaturę. Aby poprawić wydajność cyrkulacji cieplnej w elektrowniach, konieczne jest stopniowe poprawianie pierwotnych parametrów pary, wzrost ciśnienia pary wymaga odpowiedniego wzrostu temperatury przegrzanej pary, lub wilgotność spalin dużego stopnia z turbiny parowej będzie wynosić za wysoko, co wpłynie na jego bezpieczeństwo. Zatem para przepływająca przez przegrzewacze i podgrzewacze jest parą wysokotemperaturową, ich zdolność przenoszenia ciepła jest dość zła, co determinuje wysokie temperatury ścianek rur przegrzewaczy i podgrzewaczy.

  Funkcje i cechy przegrzewaczy i podgrzewaczy

  funkcje przegrzewaczy i podgrzewaczy:

  Przegrzewacze i podgrzewacze są ważnymi częściami powierzchni grzewczych, służącymi do podwyższania temperatury pary, mającej na celu poprawę entalpii pary i dalsze zwiększenie wydajności cyrkulacji cieplnej w elektrowni.

  Przegrzewacze działają w celu podgrzania podgrzanej pary do przegrzanej pary o określonej temperaturze. Gdy zmieniają się obciążenia kotła lub inne warunki pracy, należy upewnić się, że temperatura przegrzanej pary jest normalna i mieści się w dopuszczalnym zakresie zmian temperatury.

  Z obiegu termicznego w elektrowni wyższe są pierwotne parametry ciśnienia i temperatury, lepsza jest wydajność cieplna obiegu lub wilgotność pary tylnej turbiny parowej jest zbyt wysoka, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Podczas gdy temperatura pary przegrzewacza jest ograniczona materiałami metalowymi, obecnie, ze względu na ograniczenie materiałów metalowych, temperatura przegrzania większości kotłów elektrowni nadal mieści się w zakresie 540-555 stopni i aby uniknąć wilgotności pary wodnej łopatki turbiny parowej tył zbyt duży, dlatego zastosowano środkowy układ podgrzewania.

  Funkcje nagrzewnic obejmują podgrzewanie spalin z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do temperatury podgrzanej, która jest bliska lub równa temperaturze przegrzania, a następnie wysyłanie ich do cylindra średniociśnieniowego i niskiego ciśnienia w celu rozszerzenia i pracy w celu zwiększenia suchości osadu turbiny parowej tylny. Zazwyczaj ciśnienie podgrzanej pary jest jedną piątą ciśnienia przegrzanej pary. Zastosowanie systemu dogrzewania może zwiększyć wydajność cieplną elektrowni o 4-5%.

  Do tej pory w naszym kraju urządzenia o mocy powyżej 125 mw stosują jednorazowy system podgrzewania środkowego. Podwójne podgrzewanie może ponownie zwiększyć wydajność cieplną obiegu o 2%, ale system jest bardzo skomplikowany, nie stosuje się go do jednostek krajowych, ale jest powszechny w przypadku dużych kotłów za granicą.

  Zasada

  • Zasada przegrzewacza jest podobna do rur wytwarzających parę w kotle.

  • Gorące gazy w wysokiej temperaturze przesuwają się po rurkach przegrzewacza i podnoszą temperaturę pary, której wielkość zależy od temperatury gazu wylotowego opuszczającego przegrzewacz i prędkości gazu.

  Podanie

  używać do ogrzewania pary nasyconej, temperatura pary może wynosić do 900 stopni C.

  Zwiększenie wydajności przegrzewacza w celu zwiększenia wytwarzania energii

  Prześlij nam wymagane dane techniczne, takie jak pojemność pary, ciśnienie, wymagana temperatura itp. Zaprojektujemy odpowiednio.

  Różnice

  Rodzaj Zalety Niedogodności Metoda wspierająca
  Zawieszka 1. Potwierdź wsparcie strukturalne 1. Blokowanie przepływu przez skroploną parę 2. Potrzebuje powolnego ponownego uruchomienia w celu oczyszczenia wody gromadzącej się na dnie. obsługiwane z góry
  Typ odwrócony 1. Odpowiednie odprowadzenie skroplonej pary 1. Brak sztywności strukturalnej, szczególnie w przypadku przepływu gazu o dużej prędkości Obsługiwane od dołu
  Typ poziomy

  1. Właściwy drenaż

  2. Dobra sztywność strukturalna.

  1. Nie patrzą bezpośrednio na płomień, więc są głównie typu konwekcyjnego Zwykle podparty w pionowych kanałach gazowych równoległych do głównego pieca.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  KONTAKT

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Adres fabryczne:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China