Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktyBoiler Economizer

System Boliera Żebrowany ekonomizer wymiennika ciepła w elektrowni cieplnej

System Boliera Żebrowany ekonomizer wymiennika ciepła w elektrowni cieplnej

  • Bolier System Finned Tube Economizer Heat Exchanger In Thermal Power Plant
  • Bolier System Finned Tube Economizer Heat Exchanger In Thermal Power Plant
  • Bolier System Finned Tube Economizer Heat Exchanger In Thermal Power Plant
  • Bolier System Finned Tube Economizer Heat Exchanger In Thermal Power Plant
 • Bolier System Finned Tube Economizer Heat Exchanger In Thermal Power Plant

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: Jiangsu, Chiny
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, EN, SGS, ISO9001
  Numer modelu: ekonomizer kotła

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: pakowanie do żeglugi morskiej
  Czas dostawy: 30 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  aplikacji: kocioł energetyczny, system Boliera Paliwa: Opalany węglem
  typu: Finned Tube Kolor: Wymagania klienta
  Zużycie oleju: 2 - 5 (kg / godzinę), 2-4 l / h Produktu: Kocioł Ekonomizer
  Użycie: Elektrownia Cena: Reasonable,Competitive
  standardowe: JAK JA

  Żebrowany ekonomizer do rur dla kotłów pyłowych w elektrowni cieplnej

  streszczenie

  Istnieją trzy etapy od wody zasilającej w kotle podgrzanym do pary przegrzanej: podgrzewanie wody zasilającej, odparowanie i przegrzanie. Trzy etapy są zakończone na trzech różnych powierzchniach grzewczych. Obieg pary wodnej i wody w kotle składa się z trzech różnych powierzchni grzewczych, jak również ich rur łączących. Jednym z nich są ekonomizery kotłów i właściwe jest wyposażenie do podgrzewania wody zasilającej. Zatem to powierzchnia grzewcza o najniższej temperaturze dla płynu roboczego kotła w obiegu pary kotła i wody. Płyn roboczy przechodzący przez to urządzenie jest wodą jednofazową (ekonomizerem nie wrzącym).


  Zasada działania


  Ekonomizer kotła jest rodzajem wymiennika ciepła do podgrzewania wody zasilającej za pomocą ciepła spalin. Spaliny wydobywające się z rury na zewnątrz przepłukują wiązkę krzyżową w górę iw dół, przepuszczając ciepło do ściany rury. Woda płynie od dołu do góry i odprowadza ciepło ze ściany rury, a jej temperatura wzrasta. W ten sposób można nie tylko przeciwdziałać przepływowi ciepła w celu zaoszczędzenia zużycia metalu, ale także jest dobra dla wody / pary do przepływu i wydechu, jak również do zmniejszenia korodowania. Jeszcze jeden, ten sposób działa dobrze przy czyszczeniu pyłów.


  Funkcje


  Źródłem zastosowania ekonomizerów jest podgrzewanie wody zasilającej za pomocą gorącego gazu spalinowego, aby obniżyć temperaturę spalin i zwiększyć wydajność kotła, zaoszczędzić zużycie paliwa, tak jak nazywa się ekonomizer. Jeśli korzystasz z ekonomizera kotła, woda zasilająca jest już tutaj podgrzewana przed przyjściem na powierzchnię grzewczą parowania, a zatem ciepło pochłaniane na powierzchni grzewczej parowania oraz powierzchni grzewczej jest zdecydowanie zmniejszone. Ekonomizery kotłów są przeciwprądowe. Średnia temperatura płynu roboczego jest niższa niż temperatura wody nadnaturalnej i stosuje się wymuszony przepływ, aby stworzyć warunki do zastosowania rur cienkościennych i rur o małej średnicy. Cała konstrukcja jest również bardzo szczelna. Zatem różnica temperatur wymiany ciepła i współczynnik przenikania ciepła są wyższe niż w przypadku wiązki rur do odparowywania konwekcyjnego, która ma ten sam zakres temperatury dymu. To, że ekonomizery kotłów zastępują wiązki rur parowania konwekcyjnego, może znacznie zmniejszyć zużycie metalu. Co więcej, podgrzana woda zasilająca dociera do bębna parowego, w ten sposób może zmniejszyć różnicę temperatur między wodą a ścianą bębna parowego i ostatecznie zmniejszyć naprężenie cieplne bębna parowego. Z powyższych względów ekonomizer są teraz głównymi częściami kotłów. Możemy więc wykorzystać letnie funkcje ekonomizerów jak poniżej:


  1. oszczędność paliwa: ekonomizery są umieszczone w tylnej części kotłów. W ten sposób można obniżyć temperaturę dymu i gazu, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa.


  2. poprawić warunki pracy bębnów parowych: ze względu na ekonomizery, temperatura wody zasilającej wzrasta podczas wchodzenia do bębna parowego. Zmniejsza różnicę temperatur między ścianą bębna zasilającego i parowego, a także naprężeniem termicznym bębna parowego, dzięki czemu poprawia warunki pracy bębnów parowych i zwiększa żywotność.


  3. zmniejszyć koszty produkcji kotła: woda zasilająca jest podgrzewana w ekonomizerach kotła. Zastosowanie niskotemperaturowych części zamiennych jako ekonomizerów kotłów w celu zastąpienia niektórych drogich wysokotemperaturowych paneli ściennych z wodą obniża koszty produkcji kotłów.


  Typy


  Jeśli według materiałów ekonomizery można podzielić na ekonomizery z rur stalowych i ekonomizery żelaza. Obecnie większość kotłów o dużej i średniej objętości szeroko stosuje ekonomizery wykonane z rur stalowych, ponieważ mają one wysoką wytrzymałość i niezawodną zdolność do pracy oraz są w stanie wytrzymać uderzenia, a jednocześnie mają dobrą wydajność wymiany ciepła, małą strukturę i niski koszt. Słabym punktem jest zła odporność na korozję, ale teraz nowoczesna woda zasilająca kocioł jest ściśle traktowana, więc problem jest prawie rozwiązany.


  Jeśli zgodnie z rozszerzeniem ogrzewania płynu roboczego, ekonomizery można podzielić na typy nie wrzące i wrzące.


  1. Ekonomizatory wrzenia: temperatura wody na wylocie nie tylko może osiągnąć temperaturę nadprzyrodzoną, ale może również spowodować odparowanie wody, proporcja wynosi około 10-15% całkowitej wody zasilającej, nie więcej niż 20% w przypadku dużego oporu przepływu spowodowanego do płynu roboczego.


  2. Ekonomizery nie wrzące: temperatura na wylocie jest o 20-25 stopni niższa od podanej temperatury wrzenia.


  Większość kotłów o średniej ciśnieniu wykorzystuje ekonomizery typu wrzącego. Dzieje się tak, ponieważ utajone ciepło parowania wody w kotłach o średnim ciśnieniu jest wysokie, a ciepło podgrzanej wody jest niewielkie. W związku z tym konieczne jest wysłanie pewnej ilości wody do odparowania do ekonomizera kotła, aby zapobiec niestabilnej kombinacji w kanałach i zapobiec zwiększonemu zużyciu metalu w powierzchniach grzewczych jako przegrzewaczy spowodowanych zbyt niską temperaturą spalin na wylocie. Ponadto może pomóc w roli ekonomizerów.


  Kotły wysokociśnieniowe używają głównie ekonomizerów nie wrzących. Dzieje się tak dlatego, że gdy ciśnienie jest wyższe, utajone ciepło parowania zmniejsza się, podczas gdy ciepło podgrzanej wody staje się coraz większe, dlatego konieczne jest wysłanie pewnej ilości wody do podgrzania w panelach ściennych, aby zapobiec żużlowaniu powierzchnie grzewcze wylotów pieca i wnętrza pieca spowodowane zbyt wysokimi temperaturami w piecach i wylotowych gazach spalinowych. Zwykle kotły wysokociśnieniowe wykorzystują ekonomizery typu nie wrzącego.


  Głównym czynnikiem do rozważenia, jaki rodzaj ekonomizerów są parametry kotła. Gdy parametry kotła różnią się, stosunek absorpcji ciepła potrzebnej w trzech etapach do ogrzewania płynu roboczego powoduje różnice. Odpowiednie układy trzech powierzchni grzewczych również muszą ulec zmianie. Dla dużych jednostek o wysokich parametrach, ich absorpcja ciepła przez odparowanie jest mniejsza, podczas gdy absorpcja ciepła przez wodę przez ogrzewanie, absorpcja ciepła przez parę przez przegrzanie, absorpcja ciepła przez podgrzewanie są dość duże. Zatem ekonomizery typu nie wrzącego są głównym typem kotłów wysokociśnieniowych.

  Specyfikacje

  Opis Ekonomizer kotła
  Materiał Stal stopowa, stal węglowa, SA210C, SA213T22 itp.
  Standard materiałowy ASTM, EN lub ISO itp.
  Wymiar Dostosowywanie
  Waga

  Min: 10 ton

  Maks. 1000 ton

  Proces wytapiania: EF + LF + VD
  Proces Materiał → Sztabka → Walcowanie na gorąco / na zimno → Obróbka cieplna (normalizacja + odpuszczanie) → Kontrola → obróbka zgrubna → UT → 2. Obróbka cieplna → obróbka wykańczająca → Kontrola
  Standard UT ASTM A388 lub EN10228 itp

  Kontrola jakości

  1. Test uderzeniowy i raport obliczeń wytrzymałości z informacjami o zastosowanych materiałach.

  2. Raport 100% NDT (kontrola nieniszcząca) blachy stalowej, rury i elektrody

  3. Raport z badania kontrolnego promieniowania rentgenowskiego, promieniowania rentgenowskiego i penetrującego cieczą (szew spawalniczy): w celu zapewnienia jakości całego kotła

  4. Raport z testu hydraulicznego: zapewnić standardowe ciśnienie robocze i bezpieczeństwo

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty