Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktySuperheater i reheater

Przegrzewacz stali w kotle do kotłów CFB opalanych węglem naturalnym

Przegrzewacz stali w kotle do kotłów CFB opalanych węglem naturalnym

  • Steel Superheater In Boiler For Natural Circulation Coal - Fired CFB Boilers
  • Steel Superheater In Boiler For Natural Circulation Coal - Fired CFB Boilers
  • Steel Superheater In Boiler For Natural Circulation Coal - Fired CFB Boilers
  • Steel Superheater In Boiler For Natural Circulation Coal - Fired CFB Boilers
 • Steel Superheater In Boiler For Natural Circulation Coal - Fired CFB Boilers

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Przegrzewacz i podgrzewacz

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  typu: Naturalne krążenie aplikacji: konserwacja kotła, rura kotła, element grzewczy
  materiał: Stal, stal żaroodporna Użycie: Przemysłowy, elektrownia, elektrociepłownia / kocioł stacji
  Kolor: Wymagania klienta Paliwo: Opalany węglem
  Warunek: Nowy styl: Poziomy i pionowy

  Przegrzewacz i podgrzewacz kotła do kotłów CFB opalanych węglem

  Opis

  W przypadku kotła elektrowniowego jest to kluczowy sposób na zwiększenie ekonomii cieplnej elektrowni cieplnej poprzez poprawę parametru przegrzanej pary. Wzrost parametrów przegrzanej pary wodnej jest ograniczony materiałami metalowymi. Konstrukcja przegrzewaczy musi zapewniać, że temperatura zewnętrznej ścianki rur powierzchni grzewczych jest niższa niż dopuszczalna temperatura odporności stali na utlenianie, a tymczasem upewnij się, że ma ona wytrzymałość mechaniczną. wraz z rozwojem materiału metalowego stosowanego w kotłach, kotły stacji odbioru mocy w naszym kraju już na ogół stosują parametry wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury (9,8 MPa, 540 stopni) i nadciśnienia (13,7 MPa, 540 i 555 stopni) i rozwinęły się podkrytyczne ciśnienie parametry (16,7 MPa, 540 i 555 stopni). Obecnie wiele kotłów stosuje parametry ciśnienia nadkrytycznego (24,5 MPa, 540-570 stopni), a nawet bardzo niewiele jednostek stosuje wyższe parametry ciśnienia i temperatury.

  Detale

  • Przegrzanie podnosi ogólną wydajność, a także pozwala uniknąć zbyt dużej kondensacji w ostatnich etapach turbiny, co pozwala uniknąć erozji łopat.

  Ciepło gazów spalinowych z pieca jest wykorzystywane do usuwania wilgoci z pary i do przegrzania pary.

  Nagrzewnice zwykle mają kilka obwodów rurowych równolegle z jednym lub więcej kolanami powrotnymi, połączonymi między głowami.

  Ciepło z gorących gazów do pary w podgrzewaczu jest przekazywane w wysokich temperaturach.

  • W związku z tym wystająca część przegrzewacza jest umieszczona w przeciwprądzie, a sekcja wtórna w przepływie równoległym, aby zmniejszyć temp. Naprężenie ścianki rury.

  Funkcje i cechy charakterystyczne

  funkcje przegrzewaczy i podgrzewaczy:

  Przegrzewacze i podgrzewacze są ważnymi elementami powierzchni grzewczych, stosowanymi do podwyższania temperatury pary, mającej na celu poprawę entalpii pary i dalsze zwiększenie wydajności cyrkulacji cieplnej w elektrowni.

  Przegrzewacze działają w celu podgrzania podgrzanej pary do przegrzanej pary o określonej temperaturze. Gdy zmieniają się obciążenia kotła lub inne warunki pracy, należy upewnić się, że temperatura przegrzanej pary jest normalna i mieści się w dopuszczalnym zakresie zmian temperatury.

  Z obiegu termicznego w elektrowni wyższe są pierwotne parametry ciśnienia i temperatury, lepsza jest wydajność cieplna obiegu lub wilgotność pary tylnej turbiny parowej jest zbyt wysoka, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Podczas gdy temperatura pary przegrzewacza jest ograniczona materiałami metalowymi, obecnie, ze względu na ograniczenie materiałów metalowych, temperatura przegrzania większości kotłów elektrowni nadal mieści się w zakresie 540-555 stopni i aby uniknąć wilgotności pary wodnej łopatki turbiny parowej tył zbyt duży, dlatego zastosowano środkowy układ podgrzewania.

  Funkcje nagrzewnic obejmują podgrzewanie spalin z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do temperatury podgrzanej, która jest bliska lub równa temperaturze przegrzania, a następnie wysyłanie ich do cylindra średniego ciśnienia i niskiego ciśnienia w celu rozszerzenia i pracy w celu zwiększenia suchości pustej przestrzeni turbiny parowej tylny. Zazwyczaj ciśnienie podgrzanej pary jest jedną piątą ciśnienia przegrzanej pary. Zastosowanie systemu dogrzewania może zwiększyć wydajność cieplną elektrowni o 4-5%.

  Do tej pory w naszym kraju urządzenia o mocy powyżej 125 mw stosują jednorazowy system podgrzewania środkowego. Podwójne podgrzewanie może ponownie zwiększyć wydajność cieplną obiegu o 2%, ale system jest bardzo skomplikowany, nie stosuje się go do jednostek krajowych, ale jest powszechny w dużych kotłach za granicą.

  Podanie

  używać do ogrzewania pary nasyconej, temperatura pary może wynosić do 900 stopni C.

  Zwiększenie wydajności przegrzewacza w celu zwiększenia wytwarzania energii

  Prześlij nam wymagane dane techniczne, takie jak wydajność pary, ciśnienie, wymagana temperatura itp. Zaprojektujemy odpowiednio.

  Różnice

  Rodzaj Zalety Niedogodności Metoda wspierająca
  Zawieszka 1. Potwierdź wsparcie strukturalne 1. Blokowanie przepływu przez skroploną parę 2. Potrzebuje powolnego ponownego uruchomienia w celu oczyszczenia wody gromadzącej się na dnie. obsługiwane z góry
  Typ odwrócony 1. Odpowiednie odprowadzenie skroplonej pary 1. Brak sztywności strukturalnej, szczególnie w przypadku przepływu gazu o dużej prędkości Obsługiwane od dołu
  Typ poziomy

  1. Właściwy drenaż

  2. Dobra sztywność strukturalna.

  1. Nie patrzą bezpośrednio na płomień, więc są głównie typu konwekcyjnego Zwykle podtrzymywany w pionowych kanałach gazowych równoległych do głównego pieca.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty