Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktyBoiler Economizer

Struktura pozioma Żebrowane ekonomizery rur Łatwa obsługa Wielka wydajność

Struktura pozioma Żebrowane ekonomizery rur Łatwa obsługa Wielka wydajność

  • Horizontal Structure Finned Tube Economizer Easy Operation Great Efficiency
  • Horizontal Structure Finned Tube Economizer Easy Operation Great Efficiency
  • Horizontal Structure Finned Tube Economizer Easy Operation Great Efficiency
  • Horizontal Structure Finned Tube Economizer Easy Operation Great Efficiency
 • Horizontal Structure Finned Tube Economizer Easy Operation Great Efficiency

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: Jiangsu, Chiny
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, EN, SGS, ISO9001
  Numer modelu: ekonomizer kotła

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: pakowanie do żeglugi morskiej
  Czas dostawy: 30 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  aplikacji: kocioł energetyczny, system Boliera materiał: stal węglowa lub stal nierdzewna, stal kotłowa, rura stalowa
  Paliwa: Opalany węglem Obróbka powierzchni: Namalowany
  Struktura: Poziome Port: Shanghai

  Stalowy ekonomizer kotła o wysokiej sprawności cieplnej dla elektrowni i przemysłu

  Podsumowanie

  Istnieją trzy etapy od wody zasilającej w kotle podgrzanej do przegrzanej pary: podgrzewanie wody zasilającej, odparowanie i przegrzanie. Trzy etapy zakończono na trzech różnych powierzchniach grzewczych. Obieg pary i wody w kotle składa się z trzech różnych powierzchni grzewczych oraz ich rur łączących. Ekonomizery kotłowe są jednym z nich i dobrze jest, aby sprzęt podgrzał wodę zasilającą. Jest to zatem powierzchnia grzewcza o najniższej temperaturze płynu roboczego kotła w obiegu pary i wody w kotle. Płyn roboczy przepływający przez to urządzenie to woda jednofazowa (niewrzący ekonomizer).


  Zasada działania


  Ekonomizer kotła jest rodzajem wymiennika ciepła do podgrzewania wody zasilającej za pomocą ciepła spalin. Spaliny wychodzące z rurki na zewnątrz przepływają w górę iw dół, przepłukiwając wiązkę rur, przekazując ciepło do ścianki rurki. Woda przepływa od dołu do góry i pobiera ciepło ze ścianki rury, a jej temperatura staje się wysoka. W ten sposób można nie tylko przeciwprądowo przenosić ciepło, aby zaoszczędzić zużycie metalu, ale także sprzyja przepływowi i odprowadzaniu wody / pary, a także zmniejszeniu korozji. Jeszcze jedno, ten sposób działa dobrze do czyszczenia kurzu.


  Funkcje


  Podstawą zastosowania ekonomizerów jest podgrzewanie wody zasilającej za pomocą ciepła odpadowego spalin, aby obniżyć temperaturę spalin i zwiększyć wydajność kotła, zaoszczędzić zużycie paliwa, tak nazywa się ekonomizer. Jeśli zastosuje się ekonomizery kotła, woda zasilająca jest już tutaj podgrzewana przed dojściem do powierzchni grzewczej odparowywania, a zatem ciepło przerywane na powierzchni grzewczej odparowywania, a także powierzchnia grzewcza są zdecydowanie zmniejszone. Ekonomizery kotłów są umieszczone przeciwprądowo. Średnia temperatura płynu roboczego jest niższa niż temperatura zmoczonej wody i stosuje się przepływ obowiązkowy, aby stworzyć warunki dla zastosowania cienkościennych i rur o małej średnicy. Cała konstrukcja jest również bardzo szczelna. Zatem różnica temperatur wymiany ciepła i współczynnik przenikania ciepła są wyższe niż w przypadku zestawu rur konwekcyjnych, które mają ten sam zakres temperatur dymu. Ekonomizery kotłów zastępujące wiązki rur konwekcyjnych mogą znacznie zmniejszyć zużycie metalu. Ponadto podgrzana woda zasilająca dociera do bębna parowego, w ten sposób można zmniejszyć różnicę temperatur między wodą a ścianą bębna parowego, a ostatecznie zmniejszyć naprężenie termiczne bębna parowego. Z powyższych względów ekonomizerem są obecnie kluczowe części kotłów. Możemy więc sprecyzować funkcje ekonomizerów jak poniżej:


  1. oszczędność paliwa: ekonomizery umieszczone są w tylnej części kotłów. W ten sposób można obniżyć temperaturę dymu i gazu, a tym samym zaoszczędzić paliwa.


  2. poprawić warunki pracy bębnów parowych: ze względu na ekonomizery temperatura wody zasilającej wzrasta po wejściu do bębna parowego. Zmniejsza różnicę temperatur między wodą zasilającą a ścianą bębna parowego, a także naprężeniem termicznym bębna parowego, dzięki czemu poprawia warunki pracy bębnów parowych i wydłuża żywotność.


  3. zmniejszyć koszty produkcji kotła: woda zasilająca jest podgrzewana w ekonomizerach kotła. Zastosowanie niskotemperaturowych części zamiennych jako ekonomizerów kotłów do zastąpienia niektórych drogich paneli ściennych o wysokiej temperaturze obniża koszty produkcji kotłów.


  Rodzaje


  Jeśli według materiałów, ekonomizery można podzielić na ekonomizery z rur stalowych i ekonomizery z żelaza. Obecnie większość dużych i średnich kotłów szeroko stosuje ekonomizery wykonane z rur stalowych, ponieważ mają wysoką wytrzymałość i niezawodną zdolność do pracy, i są w stanie wytrzymać uderzenia, tymczasem mają dobrą wydajność wymiany ciepła, małą strukturę i niski koszt. Jednym słabym punktem jest zła odporność na korozję, ale teraz nowoczesna woda zasilająca kocioł jest poddawana ścisłej obróbce, więc problem jest prawie rozwiązany.


  Jeśli zgodnie z rozszerzeniem ogrzewania płynu roboczego, ekonomizery można podzielić na typy niewrzące i wrzące.


  1. Ekonomizery wrzące: temperatura wody na wylocie może nie tylko osiągnąć temperaturę podgrzaną, ale może również spowodować odparowanie wody, proporcja wynosi około 10-15% całkowitej wody zasilającej, nie więcej niż 20% w przypadku dużego oporu przepływu do płynu roboczego.


  2. Niegotujące się ekonomizery: temperatura na wylocie jest o 20-25 stopni niższa niż temperatura wrzenia podanym ciśnieniem.


  Większość kotłów o średnim ciśnieniu wykorzystuje ekonomizery typu wrzącego. Jest tak, ponieważ utajone ciepło parowania wody w kotłach średniociśnieniowych jest wysokie, a ciepło podgrzewanej wody jest niewielkie. Dlatego konieczne jest przesłanie części wody do odparowania w ekonomizerze kotła, aby zapobiec niestabilnemu połączeniu w kominkach i zapobiec zwiększonemu zużyciu metalu na powierzchniach grzewczych jako przegrzewaczy spowodowanych zbyt niską temperaturą spalin na wylocie. Ponadto może pomóc odgrywać rolę ekonomistów.


  Kotły wysokociśnieniowe używają głównie ekonomizerów niewrzących. Dzieje się tak, ponieważ gdy ciśnienie jest wyższe, utajone ciepło parowania zmniejsza się, podczas gdy ciepło podgrzewanej wody staje się coraz większe, dlatego konieczne jest wysłanie pewnej ilości wody do podgrzania w panelach ściennych wody, aby zapobiec żużlowaniu powierzchni grzewczych wylotów pieca i wnętrza pieca spowodowanych zbyt wysokimi temperaturami w piecach i wylotowymi spalinami. Dlatego zwykle kotły wysokociśnieniowe używają ekonomizerów niewrzących.


  Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, który rodzaj ekonomizerów są parametry kotła. Gdy parametry kotła różnią się, stosunek absorpcji ciepła potrzebny w trzech etapach do podgrzania płynu roboczego powoduje różnice. Dlatego też muszą zostać zmienione odpowiednie układy trzech powierzchni grzewczych. Dla dużych urządzeń o wysokich parametrach ich pochłanianie ciepła przez parowanie jest mniejsze, natomiast pochłanianie ciepła przez wodę przez ogrzewanie, pochłanianie ciepła przez parę przez przegrzanie, pochłanianie ciepła przez podgrzewanie są dość duże. Tak więc ekonomizery typu niewrzącego są głównym typem dla kotłów z nadciśnieniem.

  Dane techniczne

  Opis Ekonomizer kotła
  Materiał Stal stopowa, stal węglowa, SA210C, SA213T22 itp.
  Standard materiałowy ASTM, EN lub ISO itp.
  Wymiar Dostosowywanie
  Waga

  Min: 10 ton

  Max .: 1000 ton

  Proces wytapiania: EF + LF + VD
  Proces Materiał → Wlewki → Walcowanie na gorąco / na zimno → Obróbka cieplna (normalizacja + odpuszczanie) → Kontrola → Obróbka zgrubna → UT → 2. Obróbka cieplna → Obróbka wykańczająca → Kontrola
  Standard UT ASTM A388 lub EN10228 itp

  Kontrola jakości

  1. Raport z próby udarności i obliczenia wytrzymałości z informacjami o zastosowanych materiałach.

  2. Raport 100% NDT (kontrola nieniszcząca) blachy stalowej, rurki i elektrody

  3. Raport z kontroli rentgenowskiej, rentgenowskiej i płynnej penetracji (szew spawalniczy): w celu zapewnienia jakości całego kotła

  4. Raport z testu hydraulicznego: zapewnić standardowe ciśnienie robocze i bezpieczeństwo

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty