Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Wiadomości Firmowe
Dom ProduktySuperheater i reheater

Przegrzewacz i podgrzewacz ze stali węglowej dla kotłów CFB w elektrowni

Przegrzewacz i podgrzewacz ze stali węglowej dla kotłów CFB w elektrowni

  • Carbon Steel Superheater And Reheater For CFB Boilers In Power Plant
  • Carbon Steel Superheater And Reheater For CFB Boilers In Power Plant
  • Carbon Steel Superheater And Reheater For CFB Boilers In Power Plant
  • Carbon Steel Superheater And Reheater For CFB Boilers In Power Plant
 • Carbon Steel Superheater And Reheater For CFB Boilers In Power Plant

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: HD Boiler
  Orzecznictwo: ASME, SGS, ISO9001
  Numer modelu: Przegrzewacz i podgrzewacz

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: 1 zestaw
  Szczegóły pakowania: Morze godne Pakowanie na eksport
  Czas dostawy: 40 dni
  Skontaktuj się teraz
  Szczegółowy opis produktu
  typu: Naturalne krążenie aplikacji: konserwacja kotła, rura kotła, element grzewczy
  materiał: Stal, stal żaroodporna Użycie: Przemysłowy, elektrownia, elektrociepłownia / kocioł stacji
  Kolor: Wymagania klienta Paliwo: Opalany węglem
  Warunek: Nowy styl: Poziomy i pionowy

  Przegrzewacz i podgrzewacz kotła jako system grzewczy

  Opis

  W przypadku kotła elektrowniowego jest to kluczowy sposób na zwiększenie ekonomii cieplnej elektrowni cieplnej poprzez poprawę parametru przegrzanej pary. Wzrost parametrów przegrzanej pary wodnej jest ograniczony materiałami metalowymi. Konstrukcja przegrzewaczy musi zapewniać, że temperatura zewnętrznej ścianki rur powierzchni grzewczych jest niższa niż dopuszczalna temperatura odporności stali na utlenianie, a tymczasem upewnij się, że ma ona wytrzymałość mechaniczną. wraz z rozwojem materiału metalowego stosowanego w kotłach, kotły stacji odbioru mocy w naszym kraju już na ogół stosują parametry wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury (9,8 MPa, 540 stopni) i nadciśnienia (13,7 MPa, 540 i 555 stopni) i rozwinęły się podkrytyczne ciśnienie parametry (16,7 MPa, 540 i 555 stopni). Obecnie wiele kotłów stosuje parametry ciśnienia nadkrytycznego (24,5 MPa, 540-570 stopni), a nawet bardzo niewiele jednostek stosuje wyższe parametry ciśnienia i temperatury.

  Wraz ze wzrostem ciśnienia pary, w celu zmniejszenia wilgotności pary na ogonie turbiny parowej, a także w celu dalszej poprawy ekonomiki cieplnej elektrowni, środkowy układ dogrzewania jest szeroko stosowany w elektrowni o wysokich parametrach, np. Wysyłając spaliny pod wysokim ciśnieniem cylinder w turbinie parowej ponownie z powrotem, aby ponownie ogrzać go w kotle do wysokiej temperatury, a następnie ponownie wysłać z powrotem do cylindra średniego i niskiego ciśnienia turbiny parowej, rozszerzając się i pracując. Element podgrzewający nazywa się podgrzewaczem.

  Detale

  Zasadniczo para ogrzewana w przegrzewaczu wysokociśnieniowym nazywana jest przegrzaną parą, para ogrzewana przez podgrzewacz nazywana jest parą podgrzaną. Parametr podgrzanej pary wiąże się z ekonomią obiegu termicznego. Zasadniczo ciśnienie podgrzanej pary wynosi około jednej piątej ciśnienia przegrzanej pary, a temperatura tego pierwszego jest prawie taka sama jak drugiego. Na przykład w naszym kraju dla kotła o mocy 125 MW, 400 ton / h, parametr przegrzanej pary wynosi 133,7 MPa i 555 stopni; ciśnienie wlotowe i wylotowe podgrzanej pary wynosi 2,5 / 2,35 MPa, ich temperatura również wynosi 555 stopni. W przypadku kotłów o mocy 200 MW, 670 t / h, parametr przegrzanej pary wodnej wynosi 13,7 MPa, 540 stopni; ciśnienia wlotowe i wylotowe wynoszą 2,7 / 2,5 MPa, a temperatura wynosi również 540 stopni. W przypadku kotłów cyrkulacyjnych z kontrolą ciśnienia podkrytycznego o mocy 300 MW, 600 MW, parametr pary przegrzanej wynosi 18,27 MPa, 540 stopni; ciśnienie na wlocie i wylocie wynosi 3,83 / 3,63 MPa, temperatura wynosi również 540 stopni. Zastosowanie systemu podgrzewania pary może zwiększyć ekonomię cieplną elektrowni o 4-5%. W naszym kraju wszystkie jednostki o mocy powyżej 125 MW stosują jednorazowy środkowy system dogrzewania, a za granicą dwa jednostki środkowego podgrzewania stosuje się do niektórych jednostek o wyższych parametrach.

  W nowoczesnych kotłach zużycie pochłaniania ciepła przez przegrzewacze i podgrzewacze stanowi ponad połowę całkowitego pochłaniania ciepła przez płyn roboczy, dlatego powierzchnie grzewcze przegrzewaczy i podgrzewaczy stanowią dużą część całkowitej powierzchni grzewczej kotłów i należy je umieścić w obszarach, w których temperatura dymu jest wyższa, warunki pracy są najgorsze spośród wszystkich powierzchni grzewczych. Temperatura ścianek wentylacyjnych powierzchni grzewczych jest bliska maks. dopuszczalna temperatura stali, więc rozsądne rozmieszczenie i konstrukcja przegrzewaczy i nagrzewnic mają tak duże znaczenie dla oszczędności i niezawodności kotła grzewczego. Jeśli chodzi o ich konstrukcję, w oparciu o zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności przegrzewacza i podgrzewacza, bardzo potrzebne jest najlepsze ograniczenie zużycia metalu, szczególnie w celu oszczędzania użycia stali stopowej.

  W przypadku kotłów w dużych elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze są niezbędnymi częściami, w znacznym stopniu wpłynęły na bezpieczeństwo i ekonomię kotłów. Przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają główną parę z temperatury podgrzanej do znamionowej temperatury przegrzania, a przegrzewacze to powierzchnie grzewcze, które ogrzewają pył z cylindra wysokociśnieniowego turbiny parowej do określonej temperatury. zmieniają się rodzaje węgla, należy je wyregulować, aby temperatura wylotowa na poziomie nominalnym wynosiła -10- + 5 stopni.

  W przypadku dużych kotłów w elektrowniach przegrzewacze i podgrzewacze mają duży udział w całkowitej powierzchni grzewczej, należy je umieszczać w obszarach, w których dym ma wyższą temperaturę. Aby poprawić wydajność cyrkulacji cieplnej w elektrowniach, konieczne jest stopniowe ulepszanie pierwotnych parametrów pary, wzrost ciśnienia pary wymaga odpowiedniego wzrostu temperatury przegrzanej pary, lub wilgotność spalin dużego stopnia z turbiny parowej będzie za wysoko, co wpłynie na jego bezpieczeństwo. Zatem para przepływająca przez przegrzewacze i podgrzewacze jest parą wysokotemperaturową, ich zdolność przenoszenia ciepła jest dość zła, co determinuje wysokie temperatury ścianek rur przegrzewaczy i podgrzewaczy.

  Zasada

  • Zasada przegrzewacza jest podobna do rur wytwarzających parę w kotle.

  Gorące gazy w wysokiej temperaturze przesuwają się po rurkach przegrzewacza i podnoszą temperaturę pary, której wielkość zależy od temperatury gazu wylotowego opuszczającego przegrzewacz i prędkości gazu.

  Podanie

  używać do ogrzewania pary nasyconej, temperatura pary może wynosić do 900 stopni C.

  Zwiększenie wydajności przegrzewacza w celu zwiększenia wytwarzania energii

  Prześlij nam wymagane dane techniczne, takie jak wydajność pary, ciśnienie, wymagana temperatura itp. Zaprojektujemy odpowiednio.

  Różnice

  Rodzaj Zalety Niedogodności Metoda wspierająca
  Zawieszka 1. Potwierdź wsparcie strukturalne 1. Blokowanie przepływu przez skroploną parę 2. Potrzebuje powolnego ponownego uruchomienia w celu oczyszczenia wody gromadzącej się na dnie. obsługiwane z góry
  Typ odwrócony 1. Odpowiednie odprowadzenie skroplonej pary 1. Brak sztywności strukturalnej, szczególnie w przypadku przepływu gazu o dużej prędkości Obsługiwane od dołu
  Typ poziomy

  1. Właściwy drenaż

  2. Dobra sztywność strukturalna.

  1. Nie patrzą bezpośrednio na płomień, więc są głównie typu konwekcyjnego Zwykle podtrzymywany w pionowych kanałach gazowych równoległych do głównego pieca.

  Szczegóły kontaktu
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  Osoba kontaktowa: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

  Inne produkty